Стерненку обрали запобіжний захід, він порвав ухвалу

Стерненку обрали запобіжний захід, він порвав ухвалу

Оновлено
Стерненку обрали запобіжний захід, він порвав ухвалу
. Twitter/Сергій Стерненко

Шевченківський районний суд призначив екслідеру одеського осередку "Правого сектора" Сергію Стерненку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб.

Відповідне рішення оголосив слідчий суддя Володимир Бугіль на засіданні 15 червня, яке тривало майже дванадцять годин. Таким чином, суддя повністю задовольнив клопотання прокуратури і відмовив захисту Стерненка, який просив про поруки. За словами активіста, йому присудили домашній арешт за місцем прописки. Суддя не дочитав постанову і вийшов із зали.

"Мені присудили домашній арешт у військовій частині. Як я маю його відбувати?", — запитав Стерненко, наголосивши, що його туди навіть не пустять.

Він зазначив, що повинен відбувати цілодобовий домашній арешт за адресою у місті Одеса, на вулиці Приморській 37, де знаходиться Одеський загін Морської охорони, однак не зможе туди потрапити, бо це - режимний об'єкт.

На вулиці учасники акції на підтримку одеського активіста запалили файери і скандують гасла "Випускай", а також заклики проти голови МВС Арсена Авакова і президента Володимира Зеленського.

Стерненко наголосив, що суддя мав інформацію стосовно того, що він мешкає в Києві, і прокурор просив визначити іншу адресу, саме за місцем проживання активіста. Згодом Стерненко наголосив, що домашній арешт призначили у військовій частині для того, щоб він не міг виконати вимогу суду.

Він додав, що з правової точки зору, якщо не виконати це рішення, прокурор буде просити про наступний за тяжкістю запобіжний захід — тримання під вартою. Після цих слів Стерненко розірвав ухвалу суду та зайшов до будівлі на перемовини з адвокатами.

У день оголошення рішення суду, між правоохоронцями та учасниками акції сталися сутички. Учасники акції також на кілька годин перекрили проїжджу частину вулиці біля суду.

Стрім та відео: Олена Блізнякова, Суспільне

Що відомо

  • 24 травня 2018 року на Сергія Стерненка напали двоє чоловіків, одного з яких він смертельно поранив ножем. Ножові поранення були і в самого Стерненка, і в другого нападника.
  • Загалом на Стерненка нападали тричі. Усі факти нині розслідуються, по одному з проваджень обвинувальний акт щодо підозрюваного нападника скеровано до суду.
  • Двом чоловікам, які напали на нього у 2018 році, оголосили про підозру в хуліганстві із застосуванням зброї. Один із двох підозрюваних помер внаслідок поранення, отриманого від Стерненка під час нападу на нього, інший — втік за кордон.
  • 7 червня Сергій Стерненко повідомив у Facebook, що його як свідка викликають в СБУ для вручення підозри за статтею "умисне вбивство". Пізніше він отримав підозру за цією ж статтею.
На початок