Справа Стерненка: суд заслухав докази прокуратури, захист "очікував на більше"

Справа Стерненка: суд заслухав докази прокуратури, захист "очікував на більше"

Справа Стерненка: суд заслухав докази прокуратури, захист "очікував на більше"
Фото: Суспільне Одеса

Колегія суддів Приморського районного суду заслухала перший том доказів прокуратури в справі ексочільника одеського осередку "Правого сектору" Сергія Стерненка. Про таке повідомив кореспондент Суспільного.

На засіданні присутні переглянули відеоматеріали з місця події біля будинку Стерненка. За словами захисту Стерненка, вони розраховували на те, що прокуратура надасть більше документів для розгляду справи.

Справа Стерненка Одеса
Фото: Суспільне Одеса

Водночас Сергій Стерненко заявив, що подібна поведінка прокуратури демонструє неповагу до сторони захисту та колегії суддів.

"Дуже серйозне обвинувачення. Видно, що прокурори самі вірять у свою справу. Боюсь, що на наступному засіданні нам доведеться пити заспокійливе, щоб не померти від сміху", - написав підозрюваний у своєму Telеgram-каналі.

Справа Стерненка Одеса
Фото: Суспільне Одеса

Справа Стерненка Одеса
Фото: Суспільне Одеса

Нагадаємо, 23 жовтня Сергія Стерненка допитали судді, прокурори та адвокати потерпілих. А також головуючий суддя Сергій Кічмаренко схвалив клопотання адвоката Стерненка Масі Найєма про трансляцію всіх засідань по справі онлайн.

Що відомо

  • 24 травня 2018 року на екслідера одеського "Правого сектору" Сергія Стерненка напали двоє чоловіків. Захищаючись, він смертельно поранив одного з них ножем. Ножові поранення були і в самого Стерненка, і в другого нападника.
  • У травні Стерненка викликали до Служби безпеки. Його прибічники влаштували акцію на його підтримку. В СБУ повідомили, що виклик не пов’язаний з оголошенням Стерненку про підозру. А пізніше сам Стерненко сказав, що йому надали статус потерпілого.
  • 7 червня екслідер одеського осередку "Правого сектору" Сергій Стерненко повідомив, що його як свідка викликають в СБУ для вручення підозри.
  • 11 червня слідчі СБУ висунули підозру в умисному вбивстві та незаконному поводженні зі зброєю.
  • 15 червня суд призначив екслідеру одеського осередку "Правого сектора" Сергію Стерненку запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 діб. Засідання супроводжувалося сутичками з поліцією та перекриттям вулиці під будівлею суду.
  • Сам Стерненко одразу заявляв, що його захист буде оскаржувати запобіжний захід.
  • Київський апеляційний суд відмовив захисту Стерненка у відводі прокурора, після чого оголосив перерву на тиждень. Усього адвокати подали близько 9 клопотань, а сам підозрюваний наголосив, що вони можуть звернутися до Європейського суду з прав людини.
  • 6 серпня Стерненку змінили запобіжний захід на нічний домашній арешт.
  • 22 вересня закінчився нічний домашній арешт Сергія Стерненка. Також захист підозрюваного хотів повернути справу до Києва. Однак Верховний суд не задовольнив повторне клопотання про передачу справи з Приморського районного суду Одеси до Шевченківського суду столиці. Стерненко прокоментував судове рішення, зазначивши, що вважає його "знущанням зі здорового глузду".
  • 24 вересня суд у справі Сергія Стерненка перенесли. На початку засідання захист Стерненка подав клопотання про розгляд справи у складі трьох суддів. Також підозрюваний просив відкласти засідання, оскільки колегію суддів "призначили занадто швидко", а більшість адвокатів не встигли приїхати. Утім суд відмовив у клопотанні. Натомість прокурор вимагав відправити Сергія Стерненка до СІЗО.
  • 29 вересня Приморський районний суд обрав Сергію Стерненку новий запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту за місцем проживання в Києві. Про це стало відомо під час судового засідання. Суд своїм рішенням відновив запобіжний захід, який закінчився 22 вересня.
  • 9 жовтня Приморський районний суд Одеси відхилив заяву обвинувачення щодо залучення батьків загиблого Івана Кузнєцова як потерпілих у справі Сергія Стерненка.
  • На цьому ж засіданні адвокати колишньої дружини та вдови Кузнєцова подали цивільні позови з вимогою виплатити компенсацію за моральний і матеріальний збиток. За моральну шкоду жінки вимагають від Стерненка по мільйону гривень. За матеріальну – кожна з них просить по 1 мільйон 364 тисяч 540 гривень. Загальна ціна позову становить 2 мільйони 138 тисяч 540 гривень.

Вибір редакції

На початок