Інспектори рибоохорони та водної поліції 13 березня під час рейду дістали понад 700 метрів браконьєрських сіток з річки Інгулець на Миколаївщині. Також склали три протоколи на рибалок.
Кореспонденти Суспільного побували на рейді разом із інспекторами рибоохорони та водної поліції.
Рейд розпочався від села Олександрівка Снігурівської громади зранку 13 березня. Двоє інспекторів — представник рибоохорони та поліцейський перевіряли акваторію з борту човна. Вони використовували спеціальне знаряддя для вилучення сіток, яке одразу зачепило першу знахідку.

"Сітка має вічко приблизно 55 міліметрів. У ній короп, ще маленький, якому рости і рости. А браконьєри вже його виловлюють", — розповів один із інспекторів.
Через 100 метрів команда помітила ще одну сітку. Вилучену рибу випустили назад у воду.
Як пояснив головний державний інспектор Миколаївського рибоохоронного патруля Олександр Щербина, браконьєри використовують різні сітки залежно від сезону.
"Вони орієнтуються на нерест. Наприклад, коли на цій ділянці заходить короп, ставлять сітки з великим вічком — 80-90 міліметрів. Для вилову карася використовують вічка 45-50 міліметрів. А після Каховської трагедії тут з’явилося багато дрібної тараньки, тому навіть 30-міліметрові сітки застосовують", — пояснив Щербина.
Під час рейду інспектори помітили човен, з якого двоє чоловіків виставляли сітки. Їхнє знаряддя лову вилучили, а на рибалок склали адміністративні протоколи.

"На даний час ми відпрацьовуємо річку Інгулець по двох берегах. Спільно з рибоохоронним патрулем проводимо рейд, вилучаємо сітки, а на затриманих осіб оформлюємо протоколи", — зазначив старший інспектор водної поліції Миколаєва Ілля Плохих.
За підсумками рейду, який тривав вісім годин, виявили вісім сіток та склали три адміністративні протоколи щодоЧастина 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення. грубого порушення правил рибальства.
"Всі протоколи передаються до суду, і саме він ухвалює рішення щодо покарання", — зазначив головний державний інспектор рибоохоронного патруля Олександр Сілецький.

За словами Олександра Щербини, від початку 2024 року браконьєри завдали водному господарству збитків на понад два мільйони гривень. Інспектори вилучили майже 240 заборонених знарядь лову та склали 176 адміністративних протоколів.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.