У Миколаєві 29 січня до Дня пам'яті Героїв Крут відбувся молебень і покладання квітів. На захід прийшли сім людей, серед них — волонтери та діячі громадських організацій.
Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з учасниками заходу.
Місцеві жителі вшановують пам’ять Героїв Крут, що загинули у 1918 році та призупинили просування Червоної армії на Київ. На подію вперше прийшла жителька Миколаєва Галина.
"Я хочу, щоб Україна була дійсно незалежною. Поважаю пам'ять тих, хто за це боровся. Я вважаю, що взагалі, хлопчики, які вийшли необстріляні проти великої армії, майже професійної армії, то це повага. І зараз такі ж хлопці, які борються на фронті. Моя шана і повага до таких людей", — висловилася жінка.

Голова громадської організації "Миколаївська обласна організація Всеукраїнського товариства політичних в'язнів і репресованих" Юрій Зайцев прийшов на захід із прапором Української повстанської армії.
"Дуже важливо було затримати оці "російсько-більшовицькі" війська, які йшли на Київ, хоча б на один день. І вони це зробили своєю кров'ю, своїм життям".
Вшанував пам'ять також голова Миколаївської обласної організації "Народний рух України" Юрій Діденко. Говорить, у часи великої війни важливо пам'ятати Героїв Крут.
"Сьогодні, як ніколи, час великої російсько-української війни, важливо пам'ятати тих героїв. Бо сьогодні щодень з'являються нові й нові герої, які на передній лінії фронту відстоюють українську незалежність", — каже чоловік.

Марафон на честь Героїв Крут планує пробігти доброволець територіальної оборони Олег Гілляка. Каже, вже подолав 20 кілометрів.
"Цей захід присвячений віковічній даті — 107-й річниці Героїв Крут, які загинули за незалежність України тоді, ще коли була в нас Українська Народна Республіка. Їхній подвиг, звичайно, увійшов в історію і для наслідування майбутніх поколінь", — розповів Гілляка.

Що відомо про Героїв Крут
Щорічно 29 січня відзначають річницю бою під Крутами, знову і знову повертаючись до бою між українськими військовими курсантами та військами червоної армії під командуванням капітана Муравйова під Крутами.
29 січня 1918 року на залізничній платформі в Крутах до 520 українських вояків і студентів з 16 кулеметами та однією гарматою дали бій росіянам, які мали десятикратну перевагу в живій силі, бронепотягах та артилерії.

Бій під Крутами тривав близько шести годин, у ньому загинули від 70 до 100 бійців з української сторони. Втрати більшовицьких військ тоді сягнули 300 людей. Українці затримали росіян на чотири дні, що дало змогу укласти Берестейський мирний договір (Брест-Литовський мирний договір).
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.