Перейти до основного змісту
У Миколаєві презентували виставу про те, як з окупованих території росіяни вивозили дітей до Криму

У Миколаєві презентували виставу про те, як з окупованих території росіяни вивозили дітей до Криму

У Миколаєві 12 грудня відбулась вистава "Я повернуся" київського театру "Золоті ворота". Сюжет висвітлює та висміює інструменти російської пропаганди та як росіяни вивозили з окупованих територій дітей до Криму. На подію запросили молодь з коледжів та шкіл, загалом захід відвідало 432 людини.

Як виникла ідея створення вистави та яка головна тема п’єси дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Проєктна менеджерка театру "Золоті ворота" Вікторія Корнієнко розповідає, драматургиняДраматург — письменник або письменниця, які створюють драматичні твори (драми, трагедії, комедії, трагікомедії, водевілі, містерії, інтермедії, драматичні поеми тощо), призначені для вистав на театральному кону, або для читання. п’єси Оксана Гриценко працювала журналісткою і досліджувала тему викрадених Росією до Криму українських дітей. Так виникла ідея висвітлити цю тему через виставу.

"Героїня (п’єси — ред.), над якою ми тут всі щиро сміємося дає зрозуміти глядачу, якими тонкощами, інструментами, лестощами, словами може гратися з нами російська пропаганда", — говорить Вікторія Корнієнко.

У Миколаєві презентували виставу "Я повернуся" київського театру
Проєктна менеджерка театру "Золоті ворота" Вікторія Корнієнко. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

За словами однієї з головних акторок вистави Катерини Вишні Вишневої, головна тема п’єси — викрадення херсонських дітей у Крим під виглядом дитячого табору. Сама Катерина грає роль проросійської виховательки.

"Діти називають її Матрьошка, вона і вихователька, і наглядач, і цербер, і такий пропагандист в дитячому таборі в Криму, куди викрадають дітей з окупованих територій. Вона їм м’яко промиває мізки, вчить їх радянщині", — розповідає жінка.

Персонажка Соня акторки Наталії Телли разом із братом під натиском виїхала до табору в Крим. Наталія розповідає, п'єса побудована на документальних свідченнях дітей. Виставу презентують у містах України та навіть за кордоном — з нею театр приїздив у Чехію.

Генерального директора Херсонського академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша Олександра Книгу запросили на прем’єру п’єси в Києві та Миколаєві як амбасадораАмбасадор — це представник або популяризатор певної ідеї, бренду, організації чи регіону, який сприяє їхній підтримці та поширенню. Херсонщини. Виставу реалізували за грантові гроші, що надав Український культурний фонд.

"У нас сьогодні дуже багато контенту, який говорить про війну і я вважаю, що про це потрібно говорити. Хоч дехто каже: "Ми вже втомились, не треба глядачу це показувати". (Першочергово — ред.) показувати тим, хто, слава Богу, не знають, що таке окупація, не пережили цей момент страшний, але розповісти про це ми повинні", — каже Олександр Книга.

Виставу безоплатно відвідали 287 переселенців з Херсонщини та інших областей, повідомляє генеральний директор Херсонського музично-драматичного театру Олександр Книга.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок