На Миколаївщині станом на 14 листопада працює 18 інспекторів освітньої безпеки. Правоохоронці вчать дітей мінній безпеці, організовують перехід до сховища під час тривоги та допомагають порадами.
Детальніше про діяльність інспекторів дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Робочий день інспекторки освітньої безпеки Катерини Шевченко починається до початку уроків.
"Спочатку я перевіряю всі приміщення нашого ліцею на наявність підозрілих предметів. Також обходжу територію нашого ліцею, щоб нашим дітям було безпечно перебувати в цих стінах", — каже жінка.

Крім того, Катерина організовує уроки з мінної безпеки. Це один з напрямків роботи інспектора освітньої безпеки.
"(Вивчали — ред.) небезпеку мінну, знаки та що треба робити, коли побачив небезпечний предмет", — говорить першокласниця Дар'я.

У Катерини є робочий планшет, бодікамераБодікамера — це невелика портативна камера, яку зазвичай кріплять на одязі або спорядженні для запису відео та аудіо від першої особи. та інші спецзасоби на випадок правопорушень. Інспекторка зустрічає ліцеїстів на вході до закладу, контролює, щоб на територію не заходили сторонні, стежить за дисципліною під час перерв. Жінка також працює з батьками учнів у визначені приймальні години.
"Зазвичай діти в нас дуже виховані. Але всі вони діти, вони мають свої певні риси і характер, темперамент. Звичайно, це є нормально, коли вони бігають по коридорах. Коли вони гучно викрикують".
Крім того, інспектори з освітньої безпеки допомагають освітянам в юридичних питаннях, говорить директорка ліцею Лариса Дворецька.
"У школі немає такого фахівця, як юрист. Навчальний заклад потребує дуже часто саме юридичної підтримки. Тобто підтримки людини, яка може допомогти нам проаналізувати якийсь правовиховний аспект. Або, наприклад, дати якусь пораду батькам під час розгляду якихось конфліктних ситуацій", — каже директорка.

За кожним навчальним закладом закріплюється один інспектор, говорить начальниця сектору організації служби освітньої безпеки ГУНП в Миколаївській області Наталія Хаюк. Поліцейські працюють у чотирьох громадах: Вознесенській, Південноукраїнській, Первомайській та Врадіївській.
Також п'ятеро майбутніх інспекторів перебувають на первісній підготовці, вони були відібрані серед цивільного населення. Ще один працівник поліції наразі проходить спеціалізоване навчання, а одна посада залишається вакантною. Після підготовки, в області працюватимуть 25 інспекторів, говорить Наталія Хаюк.
"В обов’язки інспекторів освітньої безпеки входять 3 основні функції це: наставницька, правоохоронна та просвітницька".

Ініціатива діє у регіоні з кінця серпня 2024 року. У 2025 році кількість інспекторів в Україні, зокрема на Миколаївщині планують збільшити, розповіла Наталія Хаюк.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.