"Жива" чи штучна. Яку ялинку вибрати для новорічних свят

"Жива" чи штучна. Яку ялинку вибрати для новорічних свят

"Жива" чи штучна. Яку ялинку вибрати для новорічних свят
. Фото - Світлани Вовк

Незмінним атрибутом різдвяно-новорічних свят залишається ялинка. Вона може бути штучною або натуральною – вирощеною спеціально для свят. В ефірі програми "На всі 100" на Українському радіо: Миколаїв ведуча Світлана Вовк разом з координаторкою ГО "Місто Сонця" Наталією Ришковою обговорили варіанти екологічної ялинки.

"Більшість людей впадають в оману, що штучна ялинка більш екологічна. Це так і є, але питання в тому – скільки разів ви будете її використовувати. Якщо штучна ялинка прослужить вам більше 10 років, то це більш екологічний варіант, ніж жива", – вважає Наталія Ришкова.

Читайте також: "Миколаївські поліцейські викрили браконьєрів на незаконній вирубці ялинок"

За словами Наталії Ришкової, потрібно пам’ятати, що штучна ялинка не біорозкладна, вона зроблена, наприклад, із алюмінію та пластику. Якщо не передавати її з покоління в покоління, то вона опиниться на смітнику, чим і принесе більшу шкоду для довкілля.

Якщо вибираємо живу ялинку, то маємо знати, що вона була вирощена спеціально для новорічних свят, там має бути спеціальна бірочка з номером, завдяки якому можна перевірити, чи легально ця ялинка була вирубана. Варто зауважити, що ялинка за рік зростає на 20 – 40 см, а до погонного метра або трохи більше – за років шість – сім.

Також важливим питанням є утилізація живої ялинки. Перш ніж понести її на смітник, потрібно видалити весь дощик, яким прикрашали дерево на свята. В минулі роки їздила спеціальна машина та збирала ялинку на пункт утилізації (на спалювання в твердопаливних котлах, мульчування для дерев). Миколаївський зоопарк щороку теж просить не викидати ялинки, оскільки з хвої можна зробити підстилки для тварин. Тобто є варіанти використати живу ялинку після свят, а не просто викинути.

"Жива" чи штучна. Яку ялинку вибрати для новорічних свят
Фото - Світлани Вовк

Можна придбати ялинку в горщику, яку потім бажано висадити в ґрунт. Або зробити образ ялинки з тих матеріалів, які вже є вдома.

Що відомо

  • Держагентство лісових ресурсів України встановило ціни на новорічні ялинки. Середня ціна на них 2020 року сягне 75 грн за погонний метр (найнижча ціна у Харкові – 48 грн, найвища в Івано-Франківську – 120 грн). У Миколаєві пропонують реалізовувати ялинки за 69 грн/м. Лісівники планують реалізувати понад 500 тисяч ялинок.
На початок