Перейти до основного змісту
Миколаївська обласна прокуратура відзвітувала про роботу протягом шести місяців 2024 року

Миколаївська обласна прокуратура відзвітувала про роботу протягом шести місяців 2024 року

Феміда, давньогрецька богиня правосуддя, закону та порядку
Феміда, давньогрецька богиня правосуддя, закону та порядку. Getty Images

Упродовж першого півріччя 2024 року загалом в Миколаївській області зафіксували 7967 кримінальних правопорушень. До суду скеровано 29 обвинувальних актів за злочини проти національної безпеки. А також знешкоджено 13 угруповань, до складу яких були залучені 64 людини.

Детальніше з цим можна ознайомитись у документі, опублікованому на сайті Миколаївської обласної прокуратури.

Загальна характеристика злочинності

Упродовж 6 місяців 2024 року найбільше кримінальних правопорушень зафіксували у Миколаївському районі (4357), а найменше — в Первомайському (994).

Миколаївська обласна прокуратура відзвітувала про роботу протягом шести місяців 2024 року
Інфографіка. Миколаївська обласна прокуратура

У документі йдеться, що правоохоронці зафіксували на 53 відсотки менше кримінальних правопорушень (з 215 до 101) щодо ухилення від призову на військову службу відносно того ж періоду у 2023 році.

"Значно менше обліковано кримінальних правопорушення щодо виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської федерації проти України (46 проти 73 у І півріччі 2023 року)", — зазначають у відомстві.

Миколаївська обласна прокуратура відзвітувала про роботу протягом шести місяців 2024 року
Інфографіка. Миколаївська обласна прокуратура

Правопорушення проти основ національної безпеки

Серед правопорушень, скоєних проти національної безпеки країни, за перше півріччя 2024 року слідчі направили до суду 27 обвинувальних актів відносно 28 людей.

Як приклад, йдеться про обвинувальний акт відносно жительки міста Очакова за фактом державної зрадиЧастина 2 статті 111 Кримінального кодексу України., вчиненої в умовах воєнного стану.

"Вона у липні 2023 року була завербована співробітником спецслужб Російської Федерації, на завдання яких збирала та передавала розвіддані про місця базування підрозділів Збройних сил України, військової техніки та боєприпасів на території міста Очакова", — зазначають у відомстві.

Суди ухвалили 15 вироків цієї категорії. Зокрема, чоловіка ув'язнилиЧастина 5 статті 111-1 КК України на шість років з конфіскацією майна, а також йому заборонено на 10 років обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування тощо. У період окупації Снігурівки той добровільно обійняв посаду начальника відділу діловодства в органі влади, створеному російськими військами.

Розслідування злочинів Національною поліцією

Прокурори скерували до суду майже 1500 обвинувальних актів та клопотань. На 17,5 відсотка зросла кількість (з 5351 до 6287) закінчених кримінальних проваджень, розслідуваних органами Нацполіції, йдеться в документі:

  • 27 кримінальних проваджень про корупційні правопорушення відносно 44 людей;
  • 19 кримінальних проваджень у бюджетній сфері відносно 33 людей;
  • 10 кримінальних проваджень, вчинених у сфері земельних правовідносин щодо 10 людей;
  • 224 кримінальних проваджень щодо незаконного обігу наркотичних засобів;
  • 83 кримінальних проваджень щодо незаконного обігу зброї та боєприпасів.

Серед правопорушень з цих категорій йдеться про обвинувальний актЧастина 2 статті 367 КК України. щодо бухгалтерки КНП "Первомайська центральна районна лікарня". Її підозрюють у надмірній витраті грошей медзакладу, внаслідок чого 151 працівнику нарахували доплати на загальну суму 1 702 666,97 гривні.

Також упродовж першого половини 2024 року правоохоронці знешкодили 13 організованих угруповань (12 — розслідувано ГУНП в області, одне — ДБР), у яких діяли 64 людини. Вони вчинили 275 кримінальних правопорушень, написано в звіті.

Порушення законів і звичаїв війни

За даними прокуратури, від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України станом на 30 червня 2024 на Миколаївщині правоохоронці зафіксували 2639 кримінальних правопорушень за статтею 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни).

Миколаївська обласна прокуратура відзвітувала про роботу протягом шести місяців 2024 року
Атака на Миколаїв, 17 березня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У поточному році слідчі повідомили про підозру п'ятьом людям, три обвинувальні акти направлені до суду щодо трьох осіб (заочно).

Зокрема, слідчі повідомили про підозруЧастина 1 статті 438 КК України. громадянину Росії, командиру артилерійського взводу козачої бригади, що входить до ЗС РФ, у вчиненні кримінального правопорушення. За даними слідства, військовий віддавав накази катувати та вивозити жителів Кінбурнського півострова на Херсонщину. 12 квітня 2024 обвинувальний акт щодо підозрюваного скерували до суду.

Представництво інтересів держави у судах

За половину 2024 року прокурори подали позови щодо фінансових та матеріальних активів вартістю понад 3,7 мільярда гривень.

  1. У бюджетній сфері — на суму 895 мільйонів гривень, що майже втричі перевищує показник минулого року, йдеться в документі.
  2. У сфері державної та комунальної власності — на суму понад 583 мільйони гривень.
  3. До суду скеровано 21 позов про зобов’язання власників споруд цивільного захисту привести їх у придатний для використання стан, про зобов’язання органів місцевого самоврядування вжити заходів до реєстрації права комунальної власності на це майно.
  4. У сфері земельних відносин — заявлено 69 позовів на суму 2,2 мільярда гривень.

Охорона навколишнього природного середовища

За період з 1 січня 2024 року до 30 червня 2024 року прокурори скерували до суду 36 обвинувальних актів щодо дотримання законності у сфері охорони навколишнього природного середовища. Це на 11 відсотків більше порівняно з півріччям 2023 року (32 позови), зазначають у прокуратурі.

Миколаївська обласна прокуратура відзвітувала про роботу протягом шести місяців 2024 року
Шишка у лісі. Миколаївщина, 2024 рік. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Захист прав дітей та протидія насильству

За даними прокуратури, від початку 2024 року зменшилась кількість неповнолітніх, які вчинили кримінальні правопорушення (з 46 до 44), а також тих, хто вчинив кримінальні правопорушення повторно (з 8 до 6) та у групі (з 10 до 9).

"Водночас з 9 до 14 зросла кількість проступків, учинених підлітками та за їхньої участі, що вплинуло на зростання загального рівня підліткової злочинності з 69 до 73 правопорушень. Ювенальними прокурорами забезпечено процесуальне керівництво у 60 кримінальних провадженнях щодо неповнолітніх, до суду направлено 44 обвинувальні акти", — йдеться в повідомленні.

Також вжиті заходи до підвищення ефективності протидії злочинам, пов’язаним з домашнім насильством. До суду скерували 82 обвинувальних акти цієї категорії.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у WhatsApp, Telegram, Viber, YouTube, TikTok, Facebook та Instagram.

Топ дня

Вибір редакції

На початок