У Миколаєві є потреба в донорській крові для цивільних і військових пацієнтів. Під час благодійної акції "Осінній день донора" охочих запрошували здати кров, закликали миколаївців до регулярних донацій, що є важливими під час війни.
Про це йшлось у етері "Українського радіо. Миколаїв".
Волонтерка Олена Запорожченко говорить, майже 50 миколаївців прийшли на станцію переливання крові в "Осінній день донора" 14 жовтня, щоб задонатити кров та її компоненти.
"Як для осені, це дуже багато, сподіваюсь, що люди ще дійдуть і здадуть. Були люди навіть віку постарше, хто вперше прийшов, приходять групами. Були невеликі компанії, молодь, і хтось з батьків долучились. І це приємно дивує", — зазначила Олена Запорожченко.
"Донори — люди, які йдуть не заради чогось, вони йдуть, маючи у серці велику мету — когось врятувати. Це свідоме рішення".
"Робота має бути влаштована на системному рівні, працюємо над тим, щоб постійно нагадувати людям про велику потребу. Раз на квартал влаштовуватимемо день донора, у планах "Зимовий день". Організували акцію силами регіону. І будемо це робити завдяки нашим місцевим благодійним фондам. Треба, щоб долучались місцеві органи влади, підприємства до таких заходів. Треба символічні подарунки людям, бо це працює. І розвивати такий рух у Миколаєві, бо ми допомагаємо Херсону, трішки Одесі", — говорить жінка.
З її слів, восени спостерігають зменшення кількості донацій на станції переливання крові у Миколаєві.
"Зараз сезонні простуди, штами ковіду, різке похолодання, люди хворіють — об'єктивні речі, що не додають нам кількості донорів. Але раз на пів року можна завітати. Це, по-перше, перевірити своє здоров'я, пройти медогляд, сдати тести на СНІД, сифіліс, гепатит В і С. Ці всі аналізи зроблять безкоштовно. По-друге, рекомендовано здавати кров, бо це профілактика інсультів, інфарктів. Тому є користь, якщо людина не має протипоказів", — говорить волонтерка.
Вікових обмежень для тих, хто може стати донором крові, немає, зауважує Запорожченко.
"Нижній поріг 18 років. Пропоную тренд "Мені 18, іду здавати кров". Верхнього порогу немає, якщо у людини все добре за станом здоров'я. Звісно, людину оглядає терапевт, допускає або не допускає до кроводачі", — каже волонтерка.
Тетяна Горячих з Миколаєва працює на станції переливання крові, є Почесним донором України, має понад 50 кроводач. Каже, важливо мати запас крові та її компонентів, аби вчасно надати допомогу.
"З 18 років і досі активний донор. Я небайдужа до долі людей, що мене оточують, вірю в те, що так має вчиняти кожна притомна людина. Донором є, коли треба, і на пряме переливання, коли треба для хворих, для поранених. У мене друга позитивна і завжди рада здати кров, коли треба", — сказала донорка крові.
За словами волонтерки Олени Запорожченко, є постійна потреба всіх груп крові.
"Немає рідкісної і нерідкісної, вся кров вартує, щоб була в наявності. Я здала для жіночки, яка хворіє на онкологію. Потрібна будь-яка кров, ці пакетики з рідиною, що несе життя", — зазначила волонтерка.
Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.