У Миколаєві планують зацифрувати понад 400 експонатів з колекцій двох музеїв — Миколаївського обласного художнього музею імені Василя Верещагіна та Миколаївського обласного краєзнавчого музею.
Про це у пресрелізі розповів менеджер з регіонального розвитку комунальної установи "Агенція розвитку Миколаєва" Євген Гомонюк.
У колекції графічні твори другої половини 20 століття українських художників і митців степового Півдня, зокрема Миколаєва. Євген Гомонюк зазначив, твори, що будуть зацифровані, відображають розвиток української культури в радянський період та в 90-ті роки.
"Вони ілюструють художнє життя українського півдня цього періоду і становлять значну частину фондів графіки двох миколаївських музеїв. Цей період недооцінений, проте дуже цікавий. І під час роботи вже з’явилось чимало приємних сюрпризів", — каже Гомонюк.
За його словами, цей час був періодом активізації національних художніх традицій і пошуку культурної ідентичності.
Друга половина 20 століття — часи, коли мистецтво на Півдні України активно розвивавлося. Митці, які творили в цей час, були тісно пов'язані зі створенням і розвитком місцевих товариств і спілок художників у Миколаєві, Одесі та Херсоні.
Цей період характеризується відродженням національних художніх традицій, що було підкріплено "хрущовською відлигою" — часом, коли митці отримали більше свободи для творчості.
"Ці роботи маловідомі та раніше не були експоновані широкій аудиторії".
Серед творів, що будуть зацифровані, роботи авторів Романа Вайнштока, Анатолія Завгороднього, Федора Кумпана, Миколу Бережного, Олександра Махервакса, Валерія Купцова, Володимира Бахтова, Івана Булавицького, Володимира Ольшанського. Є й твори відомих художників, таких як Тетяна Яблонська, Микола Глущенко, Віктор Пузирков, Лаврентій Жаренко, а також акварелі Катерини Кричевської-Росандіч з родини Кричевських.
За словами Євгена Гомонюка, вони паралельно працюють над створенням макетів для майбутнього каталогу, що дасть змогу розповсюдити ці твори серед шанувальників мистецтва та дослідників.
Проєкт реалізує Агенція розвитку Миколаєва у співпраці з платформою MY ART за підтримки Українського культурного фонду. Зацифрування спрямоване на збереження культурної спадщини та популяризацію маловідомих творів серед широкої аудиторії.