"Щоб вони могли працювати": на Миколаївщині діє компенсація за працевлаштування людей з інвалідністю

"Щоб вони могли працювати": на Миколаївщині діє компенсація за працевлаштування людей з інвалідністю

Підприємства Миколаївщини протягом 2024 року працевлаштували 15 людей з інвалідністю. Серед них шість осіб з інвалідністю першої групи та дев’ять — другої. Крім того, роботодавці отримали компенсацію для облаштування робочих місць.

Про процедуру працевлаштування та розмір компенсації кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора Миколаївського центру зайнятості Людмила Алпєєва.

З її слів, служба зайнятості відшкодує роботодавцям підприємств 106 тисяч 500 гривень за працевлаштування людей з інвалідністю першої групи та 71 тисячу гривень за працівників другої групи в рамках програми компенсації

"(Роботодавець — ред.) може облаштувати робоче місце для такої категорії осіб за рахунок фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття. Це дає змогу не витрачати йому свої кошти. Крім того, закріпити людину такої категорії на робочому місці, щоб їй було комфортно працювати", — розповідає Алпєєва.

"Щоб вони могли працювати": на Миколаївщині діє компенсація за працевлаштування людей з інвалідністю
Заступниця директора Миколаївського центру зайнятості Людмила Алпєєва. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Засновник фірми та керівник Миколаївського обласного осередку громадської організації "Українська спілка інвалідів УСІ" Павло Каракадько каже, ідея відкрити фірму та створити робочі місця для людей з інвалідністю виникла під час відвідування клубу "Вікторія". Заклад організували для осіб з інвалідністю.

"Побачили, як люди спілкуються між собою, вони готові працювати. (Думав — ред.) як ми можемо це все зробити, організувати, щоб вони могли працювати", — говорить Каракадько.

В центрі зайнятості Павло дізнався, що діє програма з працевлаштування людей з інвалідністю першої групи. На отриману компенсацію чоловік закупив організаційну техніку та інструменти для майстерні.

"Центр зайнятості нам сказав, які потрібно документи. Як ми можемо їх прийняти, бо прийняти (людей з інвалідністю — ред.) першої групи дуже тяжко", — розповідає засновник фірми.

"Щоб вони могли працювати": на Миколаївщині діє компенсація за працевлаштування людей з інвалідністю
Засновник фірми та керівник Миколаївського обласного осередку громадської організації “Українська спілка інвалідів УСІ” Павло Каракадько. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Володимир Марголін протягом 35 років працював слюсарем-ремонтником на одному із заводів Миколаєва. Після нещасного випадку, який стався 13 років тому, отримав першу групу інвалідності. Чоловік каже, не має бажання сидіти вдома, тому влаштувався працювати на фірму по ремонту милиць і візків.

"(Люди — ред.) приносять візки різних фірм, це дуже ускладнює роботу, тому що кожна фірма намагається щось таке робити, щоб не підходило для іншої фірми. Доводиться десь підганяти, щось переставляти, десь самому додавати, тобто проявляти ентузіазм", — розповідає Володимир.

Дмитро Кравченко також має інвалідність першої групи, працює менеджером фірми лише два місяці. Він займається сайтом фірми, адже така робота йому завжди подобалась, говорить чоловік.

"Я радий, що з'явилась у мене така (можливість — ред.), що можу себе проявити, до цього я не працював. Приємні моменти, що без діла не сиджу, що увесь час в роботі, подобається все", — розповідає чоловік.

Програма компенсації для власників фірм, що впроваджують робочі місця для людей з інвалідністю діє з квітня 2023 року, повідомляє заступниця директора Миколаївського обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок