Прихильник рашизму: у Миколаєві засудили російського інформатора

Прихильник рашизму: у Миколаєві засудили російського інформатора

Наручники
Наручники. Getty Images

Жителя Миколаєва визнали винним у співпраці з Росією та засудили до п'яти років ув'язнення. Він "зливав" позиції Сил оборони у регіоні та визнавав правомірною російську агресію проти України.

Про це 25 червня 2024 року повідомили в управлінні Служби безпеки України в Миколаївській області.

За даними слідства, ідеологічний прихильник рашизму — 42-річний житель обласного центру.

"Зловмисник передавав у закритому чаті Телеграм, учасниками якого були громадяни РФ, в тому числі представники окупаційної влади, інформацію щодо Сил оборони України", — йдеться в повідомленні відомства.

Чоловік "зливав" місця дислокації підрозділів Збройних сил, маршрути пересування військової техніки та підрозділів протиповітряної оборони у регіоні, додали в СБУ.

Отримані дані він передавав агресору у вигляді відміток на електронних картах та фотографій з прив’язкою до місцевості.

Суд визнав виннимЧастина 2 статті 114-2 ККУ (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань);частина 2 статті 436-2 ККУ (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників). чоловіка у поширенні інформації про переміщення або розміщення Збройних сил та виправдовуванні російської агресії проти України. Враховуючи співпрацю зі слідством, йому призначили п'ять років позбавлення волі.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок