Культурне життя Снігурівщини: на Миколаївщині діє молодіжний простір для саморозвитку та відпочинку

Культурне життя Снігурівщини: на Миколаївщині діє молодіжний простір для саморозвитку та відпочинку

Молодіжний простір для розвитку та відпочинку на Миколаївщині
Членкиня ініціативної групи "Служба Молоді Снігурівщини" Олександра Васильєва. Колаж: Суспільне Миколаїв/Яна Тітуренко

У Снігурівці, що на Миколаївщині, діє молодіжний простір, в котрому заохочують молодь розвиватися, вивчати культуру та ремесла, відпочивати. Таким чином допомагають, хоч і ненадовго, забути про жахи війни.

Членкиня ініціативної групи "Служба Молоді Снігурівщини" Олександра Васильєва розповіла про створення молодіжного простору журналістам Суспільного.

Розвантаження молоді після деокупації: створення простору

Після деокупації Снігурівки молодь потребувала місця для соціалізації, оскільки попередні зони відпочинку були зруйновані. Молодіжний простір став відповіддю на цю потребу, надаючи місце для розвитку та відпочинку.

"Адже до повномасштабного вторгнення в Снігурівці були місця, де могла б збиратись молодь, якісно проводити свій вільний час. Однак після окупації вони були пошкоджені або зруйновані", — згадує Васильєва.

Ідея створення молодіжного простору виникла під час навчання за програмою "UPSHIFT" у Миколаєві, яку реалізує ГО "Потрібні Тут" за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії.

"Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією "Human Centered Design" (людиноорієнтований дизайн), менторську підтримку та ресурси, щоб створити соціально важливі проєкти", — пояснює Олександра.

Для реалізації проєкту створено ініціативну групу "СМС", учасники навчились аналізувати виклики та нестандартно мислити, знайшли розв'язання проблеми відсутності соціалізації молоді у Снігурівці. За словами Васильєвої, Снігурівська міська військова адміністрація виділила приміщення та матеріали для ремонту.

Ремонтні роботи ми проводили власними силами, потім облаштовували простір меблями та технікою.

Розваги та підтримка для підлітків в часи війни

У молодіжному просторі організовують заняття з арттерапії та українських народних ремесел, вечори ігор в "Мафію" та кіновечори, що допомагають молоді психологічно розвантажитися. Також організовані заходи для інтеграції внутрішньо переміщених осіб.

"Молодь має можливість відпочити та забути на певний час про жахіття війни".
Відвідувачі та члени молодіжного простору
Відвідувачі та члени молодіжного простору. Фото надане Олександрою Васильєвою

Відвідувачка молодіжного простору Анастасія позитивно оцінює умови для проведення заходів. Проте вона хотіла б бачити більше заходів, пов’язаних з ІТ-сферою, наприклад, програмування чи кіберспорт.

Молодіжний простір безумовно позитивно впливає на моє соціальне життя.

"Це дозволяє мені знайомитися з новими людьми. Тут легко знайти однодумців і спільно працювати над цікавими проєктами", — каже Анастасія.

Завдяки участі у заходах вона покращила свої комунікаційні навички, відкрила для себе нові творчі підходи у вирішенні завдань і навчилася працювати в команді.

Відвідувачі молодіжного простору Анастасія та Михайло
Відвідувачі молодіжного простору Анастасія та Михайло. Колаж: Суспільне Миколаїв/Яна Тітуренко

Ще один відвідувач молодіжного простору Максим зацікавився новою ініціативою через бажання побачити щось нове у своєму місті. Він охоче відвідує кіновечори та ігри, з його слів, завдяки мотивації команди СМС, заходи проходять чудово.

Я сам по собі був дуже замкнутий і інтроверт по натурі, але зараз не буває такого, щоб я раз на два-3три дні з кимось не пішов на прогулянку.

"Головна мета таких просторів, як на мене, навчити дітей спілкуватись та бути відкритими і "СМС" з цим справляється, я в цьому переконався на собі", — зазначив Максим.

Завдяки грі в "Мафію", котра йому подобається, навчився розпізнавати обман по голосу та поведінці.

Найпопулярнішими заходами є арттерапія, писанкарство та кіновечори. Представники ініціативної групи створили громадську організацію "Активна молодь Снігурівщини", беруть участь у грантових конкурсах та проєктах, є членами групи "Молодіжна асоціація Снігурівщини".

Плануються літні заходи для молоді, обговорення відкритих питань з розвитку громади, співпраця з місцевою владою над створенням молодіжної ради.

Фізична і психологічна безпека та плани на майбутнє

Поруч з простором є укриття для відвідувачів під час повітряних тривог. За словами Олександри, емоційна безпека забезпечується відкритим спілкуванням та залученням молоді за їхнім бажанням. У Instagram та Telegram-каналах простір публікує анонси подій, фото та дописи.

"Ми публікуємо анонси подій, фото з проведених подій та готуємо дописи про відомих українців та відомі дати, адже також маємо на меті популяризувати українську культуру", — каже Олександра Васильєва.

Простір залучив близько 130 учасників, здобув підтримку Відділу культури, молоді та спорту Снігурівської міської ради, підписано меморандум про подальший розвиток за підтримки ЮНІСЕФ та ГО "Потрібні Тут".

Простір реалізує проєкт "Створення молодіжного простору з арттерапією в етностилі" в рамках програми UPSHIFT за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії. Члени ініціативної групи "СМС" також беруть участь у проєкті "Голос громад в місцевому самоврядуванні", який реалізує ГО "Агентство економічного розвитку" за підтримки програми DOBRE.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок