На Миколаївщині батьки загиблого воїна ЗСУ допомагають облаштовувати кладовище

На Миколаївщині батьки загиблого воїна ЗСУ допомагають облаштовувати кладовище

На цвинтарі села Новомихайлівка, що на Миколаївщині, завдяки допомозі батьків похованого тут бійця ЗСУ розпочато встановлення бетонного паркану. Кладовище, де ховають з середини 20 століття, ніколи не мало належного огородження.

Про це кореспондентам Суспільного розповів місцевий староста Микола Бойчук.

На кладовищі близько 80 поховань – жителів села Новомихайлівка та сусіднього — Безводного. Староста Безводненського старостинського округу Микола Бойчук говорить, біля місця для поховання пасеться худоба, а паркану, що міг би захистити могили, тут ніколи не було.

"Корови, які випасаються навколо кладовища, заходили сюди, руйнували огорожі, пам’ятники й так далі. Люди облаштовували старими огорожами, гілками та іншими матеріалами", — каже він.

Староста Безводненського старостинського округу
Староста Безводненського старостинського округу Микола Бойчук. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Похований тут Олексій Ігнатьєв пішов на службу до Національної гвардії у листопаді 2019 року, розповідають його батьки Валентина та Олексій. Підписав контракт на три роки, військова частина розташовувалась у Запоріжжі.

"Почали їх на блокпости у місті Маріуполь відвозити за ротацією. Кожні три місяці приїздив додому. А у 2022 році вирішив не три місяці бути у ротації, а шість, щоб влітку більше з нами побути. У результаті нас застала війна", — розповідає батько загиблого воїна Олексій Ігнатьєв.

Батьки загиблого військовослужбовця Олексій та Валентина
Батьки загиблого військовослужбовця Олексій та Валентина. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

На початок 2022 року військовослужбовець був старшим солдатом, помічником гранатометника. Точної дати загибелі сина, кажуть батьки, їм не повідомили. Написали: "приблизно третього квітня". Поховати змогли лише 23-го грудня 2022 року.

Ми у пошуках були. Потім з Києва надходить повідомлення про те, що, можливо, знайшли нашого сина. Далі робили ДНК-тест. У нього виявилося кульове поранення голови, несумісне з життям.
Могила загиблого воїна Ігнатьєва Олексія Олексійовича
Могила загиблого воїна Ігнатьєва Олексія Олексійовича. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Батьки говорять, роботи зі встановлення огорожі почали 25-го квітня, до п’ятого травня 2024 року планують завершити. Загалом Олексій та Валентина Ігнатьєви витратили на встановлення паркану 180 тисяч гривень.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок