Як відновлюють водопостачання у Миколаївській області

Як відновлюють водопостачання у Миколаївській області

На Миколаївщині станом на квітень 2024 року відновили 43 з 44 обʼєктів водопровідно-каналізаційних мереж, що були пошкоджені внаслідок російської агресії проти України. Через безпекову ситуацію не вдається відновити водозабір з Дніпра. З 911 населених пунктів області 538 мають централізовані системи водопостачання.

Про це Суспільному повідомили в управлінні житлово-комунального господарства Миколаївської обласної військової адміністрації.

Завідувачка сектору пресслужби Миколаївської ОВА Наталя Грудова розповіла, що в інших сільських населених пунктах люди використовують громадські колодязі та приватні резервуари з доставкою води.

"Для водопостачання населення використовується 545 водопроводів та окремих водопровідних мереж, сім поверхневих водозаборів, 915 артсвердловин, 869 водонапірних башт, 383 вуличні колонки, 553 колективні установки очищення питної води, в тому числі 230 одиниць облаштовані за останні два роки", — пояснює Наталя Грудова.

Як триває процес відновлення водопостачання у Миколаївській області
Поліетиленові труби, які привезли в Миколаїв в рамках співробітництва із Урядом Данії. Перше травня 2023 року. Нові труби використовуватимуть для заміни пошкоджених мереж. Фото: "Миколаївводоканал"

Первомайська селищна громада Миколаївська область

У громаді, яку обстрілювали російські війська, вісім з одинадцяти населених пунктів мають центральне водопостачання, говорить начальник селищної військової адміністрації Максим Коровай.

"Ми змогли вже повністю запустити нашу центральну насосну станцію в селищі Первомайське. Змогли за допомогою "Оксфам" відновити мережі в селі Новоселівка та Засілля", — говорить посадовець.

У селі Партизанське відновили одну з двох водонапірних веж, каже Коровай. Крім того, від уряду Данії отримали вежу, яку вже встановили за греблею в Первомайському.

Село Киселівка

Зі слів старости села Івана Волька, станом на квітень 2024 року забезпечили технічною водою приблизно половину жителів Киселівки. Оновлення потребує водопровідна мережа населеного пункту, додає Волько.

"При таких масових обстрілах з боку російських загарбників мережа дуже постраждала, треба проводити ремонтні роботи. На східній стороні вже є благодійна організація, яка хоче установити очисну споруду, щоб люди могли брати чистеньку водичку", — говорить чоловік.

Як триває процес відновлення водопостачання у Миколаївській області
Староста села Киселівка Іван Волько, Миколаївщина. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Частково поновили водопостачання у 2024 році завдяки благодійній організації "CORE Response", що профінансувала закупівлю та встановлення нових водонапірних веж. На їх облаштування отримали запит від Миколаївської районної адміністрації, говорить виконавча директорка організації в Україні Ліана Хоровицька.

Дві вежі вартували приблизно 60 тисяч доларів. Це виготовлення, доставка, встановлення і підключення до центральної системи водопостачання. Тобто одна десь приблизно вартувала 30 тисяч доларів.

Жителька Киселівки Ірина Володкович виїжджала з села навесні 2022 року, коли тут тривали бойові дії. Повернувшись додому рік тому, дізналася, що у селі відсутнє централізоване водопостачання. Російські обстріли зруйнували дві водонапірні вежі.

"Нам привозили воду. Самі хлопці, орендатори. Сусід власним транспортом возив із Засілля", — пригадує Ірина.

Нині водопостачання відновили, втім, потреба у питній воді залишилась.

У мене колодязь. Сюди мені привозять воду. Хорошу питну. Ну на 2-3 місяці мені достатньо.
Ірина Володкович

Що відомо про проблеми з водопостачанням у Миколаївській області

  • У Снігурівці 12 жовтня 2023 року відбувся запуск п'яти свердловин у трьох мікрорайонах. Проєкти допомогли профінансувати партнери громади з благодійного фонду "Ранок Відродження".

Миколаїв

  • В обласному центрі централізоване постачання прісної води відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами. З 6 травня в Миколаєві розпочалось заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • 28 листопада російські війська обстріляли станцію водозабору магістрального водоводу Дніпро-Миколаїв.
  • Кабінет міністрів виділив 125,5 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на водозабезпечення у Миколаєві.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок