"Робимо наше довкілля чистішим": у Миколаївській області ветеран ЗСУ займається плоггінгом

"Робимо наше довкілля чистішим": у Миколаївській області ветеран ЗСУ займається плоггінгом

Житель селища Воскресенське, що на Миколаївщині, Олександр у вільний час займається плоггінгомПлоггінг — поєднання екологічного та фітнес рухів, що полягає в бігу в неквапливому темпі зі збиранням сміття вздовж свого маршруту. Рух стартував у Швеції у 2016 році., тобто прибиранням сміття під час бігу. 36-річний екоактивіст долучився до руху у лютому 2024 року.

Про те, чому вирішив займатися плоггінгом чоловік розповів кореспондентам Суспільного.

Олександр — ветеран Збройних сил України, служив піхотинцем допоки не отримав поранення, після чого вирішив приділити свій час збору сміття. Екосвідомість чоловік почав формувати у собі ще зі шкільних років.

"З собою беру звичайний пакет, але краще брати мішок, тому що пакет може порватися, потім все це прийдеться носити в руцях. Також звичайні будівельні перчатки, можна прорезинені та зручний одяг".

Основна мета Олександра — очищення селища та популяризація ідеї про те, що не треба забруднювати довкілля. Чоловік каже, що натрапляє на сміттєві балки, де місцеві жителі викидають сміття, яке потім розносить вітром.

Підтримкою для Олександра є його дружина. Свою діяльність екоактивіст демонструє у соцмережах. Олександр планує свій маршрут заздалегідь, за його словами, важливо пам'ятати, що на територіях, де велися бойові дії, можуть бути вибухонебезпечні предмети.

"Там можуть бути небезпечні вибухові пристрої, речовини, предмети, наприклад, залишки боєприпасів".

Зі слів Олександра, вдень він витрачає по дві-три години, аби прибрати непотріб на одній з локацій, а найбільше сміття знаходить у балках, біля річки та у лісі.

"Якщо дозволяє погода в принципі майже кожного дня, беру собаку і ми йдемо чи на прогулянку, чи на пробіжку і під час цього я збираю сміття", — говорить Олександр.

Чоловік згадує випадок, коли під час очищення місцевого пляжу йому допомогли діти.

"Я все звідти вивіз машиною, наступного дня я прийшов, а там знову біля лавочки пляшки порожні, тобто знову сміття. Але, як-то кажуть, це не привід опускати руки. Ми на правильному шляху, ми робимо добру справу і робимо наше довкілля чистішим", — наголошує екоактивіст.

За словами Олександра, у селищі недостатньо сміттєвих баків, тому він іноді вивозить сміття у Миколаїв.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок