Ліс у складі сільськогосподарської ділянки — Миколаївська прокуратура вимагає повернути землі державі

Ліс у складі сільськогосподарської ділянки — Миколаївська прокуратура вимагає повернути землі державі

Позов Миколаївської прокуратури на 61 млн грн проти Держгеокадастру
Лісова ділянка. Фото: Getty Images

Прокуратура Миколаївської області подала позов до Господарського суду Миколаївської області проти Головного управління Державного земельного кадаструОфіційний реєстр, де зберігається інформація про земельні ділянки.. Прокуратура заявляє про незаконно змінене призначення земельної ділянки з лісового на сільськогосподарське.

Про це 22 березня повідомила Миколаївська окружна прокуратура.

Позов полягає у визнанні незаконним і скасуванні наказу Держгеокадастру, який призвів до включення земель державного лісового фонду до складу сільськогосподарської ділянки без належної згоди від держави, представленої Кабінетом Міністрів України.

Внаслідок цього, земля лісового фонду площею у 14,7 га, раніше у користуванні державного підприємства "Миколаївське лісове господарство", незаконно переведена у сільськогосподарські землі. Вартість земельної ділянки оцінюється в понад 61 мільйон гривень.

Прокуратура встановила, що при формуванні земельної ділянки Держгеокадастром були порушені процедури, що призвело до вилучення земель лісового фонду з-під користування спеціалізованого державного підприємства, що входить до складу Державного спеціалізованого підприємства "Ліси України".

"Питання збереження та відтворення лісів, як природних комплексів, є актуальним як для Миколаївської області, так і для держави в цілому, тому органами прокуратури постійно вживаються заходи до їх повернення у державну власність", — йдеться в повідомленні.

Господарський суд Миколаївської області розпочав розгляд справи.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок