Всесвітній день без WI-FI. Думки жителів Миколаєва щодо важливості інтернету

Всесвітній день без WI-FI. Думки жителів Миколаєва щодо важливості інтернету

Всесвітній день без WI-FI. Думки жителів Миколаєва щодо важливості інтернету
Олег, Дар'я та Наталя. Колаж Суспільне Миколаїв

Щорічно восьмого листопада відзначають Всесвітній день без WI-FI. Стрімка диджиталізація у 21 столітті завдячує новим технологіям і пристроям, які стають доступними для суспільства. Чимало підприємств та організацій працюють завдяки можливостям, які дає інтернет. То чи можливо обійтися без нього?

Кореспонденти Суспільного поспілкувалися з жителями Миколаєва та області й дізналися думку щодо ролі інтернету в їхньому житті.

Віталій, волонтер

Розповідає, що у волонтерській діяльності без інтернету неможливо, оскільки це єдине джерело для підтримання зв'язку з суспільством.

"На жаль, без Wi-Fi ніяк, бо, по-перше, завдяки інтернету можливий розголос про наші збори, активність людей завдяки інтернету дуже велика, а, по-друге, є можливість давати людям бачити результати нашої діяльності та роботи, це звітність про допомогу як нашим захисникам і захисницям, так і людям, які потребують цієї допомоги. Люди бачать, на що йдуть кошти. Також можливість проводити завдяки інтернету роботу в плані зв’язку між волонтерами, між людьми, між представниками влади. Тобто в роботі волонтера інтернет — незамінна річ".

Наталія, викладачка університету та журналістка

Говорить, що інтернет — не тільки вимога часу, але й життєва необхідність. Проте, якщо відмовитися від інтернету на декілька днів, то Наталія змогла б займатися власним садом, городом, а також читати книжки, прогулюватися та проводити більше часу з дітьми й онуками.

"Інтернет сьогодні — це вирішення сотні питань на добу та можливість бути в курсі усіх подій. Враховуючи, що моя робота певною мірою залежить від інтернету, то це добрих півдня проводжу там. Відмовитися було б не складно, якби не робочі моменти. Запросто відмовилася б на декілька днів. Викладала б в школі (якби не було б інтернету — ред.). Чому? Люблю дітей та життя".

Дмитро (ім'я змінено у цілях безпеки), військовослужбовець

Каже, інтернет у цей час потрібен йому тільки для того, щоб дізнатися, як справи у рідних. Вважає, що якби не існувало інтернету, то кожен би займався тим, що йому цікаво, у залежності від його життєвих поглядів.

"У день проводжу в сумарному 1-1,5 години. Відмовитись геть не складно, зміг би бути без інтернету тиждень-два, можливо, й більше. До військової служби в середньому десь години 4-5 витрачав на інтернет, але то було 18 місяців тому".

Любов Петрівна, пенсіонерка

Спілкування з рідними й друзями та перегляд новин — те, що робить жінка завдяки можливостям інтернету. Говорить, відмовитися від нього складно, оскільки він став частиною її життя. Любов впевнена, що без інтернету зможе витримати тільки декілька днів.

"Інтернет змінив моє життя та розфарбував мою старість новим барвами. Це чудова можливість бути поруч з рідними, попри відстань. Я пенсіонерка, тому займаюся тільки домашніми справи, а в інтернеті проводжу майже пів дня, бо мені все там цікаво. Коли немає інтернету я відпочиваю, ходжу в гості. Люблю довгі прогулянки на вулиці".

Олег, студент-психолог

Розповідає, що не уявляє свого життя без доступу до інтернету. Вдень витрачає на нього майже 10-12 годин, оскільки навчання триває дистанційно. Витримати без інтернету, говорить, зміг максимум добу. Якби інтернету зовсім не існувало, Олег каже, більше б займався спортом, гуляв з друзями, був з родиною та частіше б читав книжки.

"Відмовитися назавжди було б складно, але я можу добре проводити час без нього. Наприклад, коли проводжу час з друзями, я майже не використовую телефон, щоби не відволікатись. Але, коли я один, я не уявляю, що б я робив без нього. Навіть, якби не було інтернету, я був би все одно психологом, тому що для цієї професії не потрібен інтернет. Якщо потрібна якась інформація, то є багато книжок, у яких я зможу знайти те, що мені буде потрібно"

Руслана, сімейна лікарка

Вважає, що у 21 столітті інтернет — важлива річ, адже саме завдяки йому можна отримати онлайн-консультацію, записатися на прийом до лікаря, а також отримати електронний рецепт і направлення. Говорить, відмовитися від інтернету складно, оскільки він є одним з інструментів для роботи.

"Можна оплатити комуналку, переказати гроші, купити квитки, замовити їжу, таксі, і ще багато чого іншого. На день я проводжу багато часу в інтернеті. Я веду свій лікарський блог. Скільки часу змогла б витримати без нього? У часи блекаутів це було дві години. Коли немає інтернету можна зайнятись своїм ментальним здоров’ям. Це дуже важливо та актуально. Моя робота лікувати людей. Відбулась диджиталізація в медицині. Моя робота на 75 відсотків складається з роботою ПКПерсональний комп'ютер, тобто в інтернеті. Звісно, лікувати людей можна без інтернету, але в рамках реформи це неможливо робити без нього".

Олександр, підприємець

Основна частина роботи виконується завдяки інтернету, тому це є життєвою необхідністю, каже чоловік. Робота в інтернеті займає вісім годин на день, але також Олександр періодично відволікається на "Instagram" та ввечері полюбляє переглядати "YouTube".

"Навіть уявити складно ситуацію, за якої я б серйозно вирішив повністю відмовитися від інтернету. Без інтернету я б точно не вмер, але це вже звичка, тому рука сама тягнеться до смартфона. Звичайно, потрібно контролювати себе, аби користування соцмережами не переростало у бездумне свайпання стрічкиSwipe — метод введення тексту, не відриваючи палець від "кнопок клавіатури" на сенсорному екрані.. Дітей цьому потрібно вчити, а дорослі мали б самі навчитись контролювати свої звички. Ще у світі є безліч занять, якими можна займатись без інтернету: подорожувати, гуляти, займатись спортом та багато іншого. Але чим би ви не зайнялись, якщо інтернет використовувати розумно, то це може покращити якість цих занять, а можна і, навпаки, все зіпсувати".

Дар’я, десятикласниця

За допомогою інтернету дівчина має змогу отримувати знання. Говорить, що відмовитися від нього дуже складно, оскільки не знаєш новин, які відбуваються у світі.

"У моєму житті інтернет відіграє важливу роль. Це частина нашого життя. Напевно, проводжу 24/7 в інтернеті — це навчання, новини, спілкування з однолітками та якісь свої справи. Коли не було світла понад добу, було складно. На мою думку, можна провести час з сімʼєю, помалювати, почитати книжки, пограти у настільні ігри, піти на прогулянку, коли немає інтернету".

Що відомо про Всесвітній день без WI-FI

  • Відзначати свято запропонувала у 2016 році Міжнародна федерація захисників довкілля FAIFederacion Ambientalista Internacional, що зареєстрована у Венесуелі. Цей день дозволяє користувачам безпровідних технологій зробити фізичне, розумове, емоційне "перезавантаження".
  • Мета свята полягає в тому, щоб підвищити обізнаність світового суспільства щодо вірогідних ризиків для організму через постійне використання глобальної мережі, спрямувати людей до "живого" спілкування та хоч на день відволікти від сайтів, блогів, месенджерів.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок