Медичне обслуговування. Громадами Миколаївщини їздять мобільна амбулаторія та бригади лікарів

Медичне обслуговування. Громадами Миколаївщини їздять мобільна амбулаторія та бригади лікарів

Медичне обслуговування. Громадами Миколаївщини їздять мобільна амбулаторія та бригади лікарів
Мобільна амбулаторія. фото: Артем Ващиленко/Фейсбук

Бригади медиків мобільної амбулаторії надають медичну допомогу жителям Снігурівської, Горохівської та Широківської громад Миколаївської області. Протягом жовтня 2023 року амбулаторія здійснила чотири виїзди, медичні послуги отримали 186 жителів трьох громад, що обслуговують спеціалісти Снігурівського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Про це кореспондентам Суспільного розповів директор Снігурівського центру первинної медико-санітарної допомоги Павло Соловйов.

За словами Павла Соловйова, мобільну амбулаторію Снігурівській громаді 29 вересня передав "Ротарі клуб Миколаїв" спільно з гуманітарним штабом "Центру підтримки бізнесу".

"Ми зробили чотири виїзди у населені пункти, які розташовані далі від центральної амбулаторії, у херсонському напрямку. Взяли вузьких спеціалістів, зробили прийом, дуже вдало, люди задоволені були. Прийшло до 40 людей. Ми використали період, коли була ще кампанія з КПК-щеплення — кір, краснуха, паротит. У амбулаторії розмістили все обладнання, що потрібне для обстеження пацієнтів: для вимірювання цукру у крові, мобільний лабораторний комплекс для аналізів тощо", — говорить Павло Соловйов.

Снігурівський центр первинної медико-санітарної допомоги має вісім амбулаторій в населених пунктах громад та 26 пунктів здоров'я.

Мобільна амбулаторія — це резервний засіб в обслуговуванні пацієнтів, каже Павло Соловйов. Станом на листопад 2023 року в усіх селах громад відремонтували амбулаторії, пункти здоров'я, фельдшерсько-акушерські пункти.

Медичне обслуговування. Громадами Миколаївщини їздять мобільна амбулаторія та бригади лікарів
Мобільна амбулаторія зсередини, 29 вересня 2023 року. Фото: Ігор Арчибісов

"За потреби, де будуть якісь події й необхідна первинна медична допомога, ми зможемо виїхати в будь-який населений пункт громади. Це як допоміжний засіб. Але, наприклад, у нашому закладі немає стоматолога, а в амбулаторії є стоматустановка. Можемо зібратися лікарнею, запросити лікаря стоматологічного профілю, то надамо мобільно стоматологічну допомогу населенню", — зазначив директор Снігурівського ЦПМСД.

Люди повертаються до місцевості. Думаю, що ми відновимо стовідсотково свою роботу, адже допомагають вузькі спеціалісти від благодійних організацій. Наш Центр обслуговує за рахунок сімейного лікаря, адже на сьогодні у жодній амбулаторії сільської місцевості немає сімейного лікаря. Є потреба у консультаціях офтальмолога, кардіолога, едокриноолога тощо.

Окрім роботи мобільного госпіталю, говорить директор ЦПМСД, двічі на тиждень здійснюють виїзди у села медичні бригади.

"Найчастіше виявляють у жителів серцево-судинні захворювання, люди великий проміжок часу були без препаратів. Це ревматологічні загострення, захворювання шлунково-кишкового тракту, це наслідок харчування, що люди могли собі приготувати, в основному були суппайки. Також загострення остеохондрозів, це результати перебування у холодних підвалах, без вікон, без тепла. Загострилися ендокринологічні стани", — зазначив Павло Соловйов.

Слідкуйте за головними новинами Миколаєва та області у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок