На Миколаївщині станом на 30 липня 2023, попри мінну небезпеку, фермери продовжують засівати поля та збирати врожай. Цьогоріч у Миколаївській області на 20 відсотків зменшиться експорт зернових культур. Окрім того, розмінування портів не планують в цілях безпеки.
Про це начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім розповів в ефірі телемарафону "Єдині Новини".
За словами Віталія Кіма, на Миколаївщині станом на 30 липня не засіяно 18 відсотків землі агропризначення.
"Наші аграрії сіються по замінованих полях. У нас чи не найскладніша ситуація з розмінування і майже щодня приходить інформація щодо вибухів в аграрному секторі. Але люди всупереч усьому сіються і хочуть сіятися далі. Тому я щиро дякую за витримку аграріям", — сказав начальник миколаївської ОВА.
Російська армія не атакує порти Миколаївщини майже пів року, говорить Віталій Кім.
"Ракетна атака, яка була на цивільний сектор у центрі міста, росіяни у своїх зведеннях про неї навіть не сказали. Вони розуміють, що не попадуть у нього (ціль – ред.), а попадуть у цивільні будинки навколо, але все одно стріляють, і це їх влаштовує. У нас не було ні морських, ні торговельних, ні військових об’єктів поруч зі зруйнованою триповерховою будівлею у центрі міста", — розповів Віталій Кім.
За словами начальника Миколаївської обласної військової адміністрації, розмінування портів не планується, адже область не долучили до зернової угоди
"Ми не плануємо розпочинати розмінування портів. Військово-морські сили й обласна військова адміністрація вже обговорили питання, які потрібні інструменти для того, щоб розміновувати акваторії. Але це питання наразі не на часі. Ми, по-перше, не долучені до зернової угоди. По-друге, є небезпека через окуповану Кінбурнську косу — це чотири кілометри до Очакова та Куцурубської громади. Тобто зараз про розмінування акваторії не йдеться", — сказав Віталій Кім.
Також в ефірі телемарафону начальник Миколаївської ОВА розповів, що на Миколаївщині станом на 30 липня 2023 року аграрії почали вирощувати технічні культури для внутрішнього споживання.
"(Експорт продукції — ред.) залежить від цін на світовому ринку та логістики, яка буде доступна аграріям на той момент, коли їм потрібні будуть гроші. Ми зменшимо експорт, тому що аграрії переходять на технічні культури, які можуть використовуватися всередині країни. Близько на 20 відсотків збільшиться питома вага внутрішнього споживання, відповідно на 20 відсотків зменшиться експорт", — розповів Віталій Кім.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.