На Миколаївщині пожежники Шевченківської громади станом на 10 липня відпрацьовують до чотирьох викликів на добу. Спека та порушення правил безпеки людьми спричиняють загоряння сухої трави та чагарників. Іноді надзвичайники ліквідують пожежі на замінованих полях.
Про це Суспільному розповів місцевий рятувальник Олександр Степаненко.
Зі слів Олександра Степаненка, влітку пожежі почастішали.
"Останнім часом дуже часто виїжджаємо на пожежі, вдень по три-чотири виклики буває, з однієї пожежі переїжджаємо на другу, іноді не вистачає води, іноді навіть палива", — каже пожежник Шевченківської ОТГ.
Чоловік говорить, інколи доводиться гасити вогонь на полях, що не розмінували.
"Місцеві фермери скошують зерно та палять стерню, також палять не засіяні поля, для того, аби розмінувати таким чином, не чекаючи державного розмінування. Ми себе наражаємо на велику небезпеку, тому що заміновані посадки, детонують дуже часто боєприпаси, це дуже небезпечно", — розповідає Олександр Степаненко.
Станом на 10 липня на Миколаївщині зареєстровані 536 пожеж, у 2022 році в цей період фіксували 591 пожежу, розповідає речниця ДСНС у Миколаївській області Ілляна Пацюк.
"Щодня реєструють пожежі на відкритих територіях. У переважній більшості саме людський фактор впливає на виникнення пожеж — це необережне поводження з вогнем. Також горять лісові масиви, на Миколаївщині це частіше за все хвойний настил. Підрозділи головного управління ДСНС щодоби виїжджають на гасіння пожеж, також сміття, сухої трави та чагарників", — говорить Ілляна Пацюк.
Щоденні пожежі в області спричинені й спекотною погодою, розповідає еколог Олег Деркач.
"Якщо це спалювання здійснюється на полях — наприклад, залишки стерні, то вперше чергу ці пожежі руйнують верхній родючий шар ґрунту, знищують мікрофлору, яка дуже важлива для біологічних процесів, для ґрунтоутворення і звісно забруднюють атмосферне повітря, шкодять здоров’ю людей, які дихають цим повітрям", — каже Олег Деркач.
Зі слів еколога, пожежі призводять до значного руйнування довкілля.
"Це приводить, оскільки ми знищуємо рослинний покрив, то це веде до зростання ерозійних процесів", — додає Олег Деркач.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.