"Начебто до раю потрапила". У Миколаєві продовжують ремонтувати гуртожитки для ВПО

"Начебто до раю потрапила". У Миколаєві продовжують ремонтувати гуртожитки для ВПО

"Начебто до раю потрапила". У Миколаєві продовжують ремонтувати гуртожитки для ВПО
Переселенці в коридорі відремонтованого гуртожитку. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві продовжують ремонтні роботи у гуртожитках для внутрішньо переміщених осіб. Станом на 5 липня в одному з них відремонтовано десять кімнат, в черзі ще дві будівлі.

Про це кореспондентам Суспільного розповів перший заступник міського голови Віталій Луков.

"Ось буквально починаємо ремонтувати ще десять кімнат і 4-ох поверховий гуртожиток, там багато кімнат", — говорить Віталій Луков.

За словами першого заступника, внутрішньо переміщеним особам повністю компенсують вартість комунальних послуг. Переселенці можуть звернутися до Департаменту з надання адміністративних послуг про отримання соціального життя. В гуртожитку люди можуть жити до закінчення бойових дій, або до можливості повернутись додому.

"Начебто до раю потрапила". У Миколаєві продовжують ремонтувати гуртожитки для ВПО
Перший заступник міського голови Віталій Луков. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

"На жаль, трошки більше ніж 30 людей зареєструвалось на таку чергу і ми поступово будемо пропонувати ось таке житло", — розповідає перший заступник мера.

Переселенка Антоніна має статус ВПО півтора року. Жінка переїхала до Миколаєва із села Станіслав, що на Херсонщині.

"У Станіславі я потрапила під обстріли. До нас заїхали росіяни. Я постояла під дулом автомата, думала, що мене пристрелять", — каже Антоніна.

Жінка розповідає, виїхати допоміг син, який працював тоді у Червоному Хресті. Півтора року вона жила в одному із дитячих садків Миколаєва. Станом на п’яте липня заклад готують до відкриття, а людей переселяють. Антоніна Петрівна тепер житиме у гуртожитку.

"Я, як інвалід, потрапила сюди. Тут взагалі ідеально все. Начебто до раю потрапила. Поки що всім забезпечена. Є, що одягнути і взимку, і навесні, і влітку", — додає Антоніна.

"Начебто до Раю потрапила". У Миколаєві продовжують ремонтувати гуртожитки для ВПО
Кімната для переселенців. Фото: Ніна Булах/Суспільне Миколаїв

В гуртожитку мешкають 14 внутрішньопереміщених осіб з Миколаївської та інших областей, говорить адміністраторка гуртожитку Ганна Цибульська.

"Вони проживають безплатно. Кухня, душ, гаряча вода, ремонт — все є в наявності", — говорить Ганна Цибульська.

Ремонт кімнат відбувається за гроші донорських організацій та міського бюджету. Деякі організації допомагають з витратними матеріалами, наприклад побутовою хімією тощо.

Загалом з 24 лютого 2022 року по п'яте липня 2023 року 34 300 людям у Миколаєві видано довідки про статус ВПО, додав Луков.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок