Потрібні лікарі, слюсарі, водії та продавці: як змінився ринок праці на Миколаївщині

Потрібні лікарі, слюсарі, водії та продавці: як змінився ринок праці на Миколаївщині

Потрібні лікарі, слюсарі, водії та продавці: як змінився ринок праці на Миколаївщині
Робітник комунального підприємтва. Миколаїв, 16 червня 2023 року. Фото: ОКП "Миколаївоблтеплоенерго"

Медики, швачки, листоноші, слюсарі, монтери, газозварювальники та продавці – людей з такими професіями шукають роботодавці на Миколаївщині. Станом на 17 червня 2023 року обласна служба зайнятості отримала інформацію про чотири тисячі вакансій від понад тисячі роботодавців.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця відділу організації профорієнтації Миколаївського обласного центру зайнятості Наталія Русанова.

За словами Наталії Русанової, служба зайнятості області має майже тисячу актуальних вакансій.

"На ринку праці є дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Найбільша невідповідність попиту на робочу силу та пропозицію спостерігалась серед представників найпростіших професій та осіб без професій. На одну таку вакансію претендувало 17 людей, технічних службовців також 17 людей, робітників сільського господарства – 14 людей", — розповіла пані Наталія.

На Миколаївщині станом на 17 червня 16 000 безробітних зареєстровані у центрах зайнятості.

"Найбільшу потребу в кадрах відчуває медична сфера: лікарі різної спеціалізації, медсестри, фельдшери, реабілітологи. Таких вакансій по області понад 70. Це пов’язано з виїздом фахівців медичних професій з території бойових дій. Також є потреба на підприємства критичної інфраструктури, що забезпечують життєдіяльність Миколаєва та області", — каже фахівчиня.

Зі слів Наталії Русанової, також в області потребують працівників підприємства, що надають послуги з транспортного сполучення, поштового зв’язку, торгівлі, пошиття одягу тощо.

"Кожен четвертий знаходить роботу, хто до нас звертається. Але у нас є активні програми. Якщо людина з перших днів не може знайти роботу, вона може закінчити курси підвищення кваліфікації, перепідготовки, щоб підвищити конкурентоспроможність на ринку праці", — додала начальниця відділу.

Наталія Русанова говорить, що інформація про вакансії в області опублікована на сайті Державного центру зайнятості у розділі "Шукаю роботу", на ресурсі "Єдиний портал вакансій". Також у Телеграм створений чат-бот служби зайнятості з пошуку роботи та ситуації на ринку праці.

Що відомо

  • За даними Миколаївського обласного центру зайнятості, у 2023 році на одну вакансію претендує шість безробітних, у 2022 році було 30 людей.
  • За послугами до служби зайнятості за п’ять місяців 2023 року звернулися майже 16 000 людей, це на 33 відсотки менше, ніж в 2022 році.
  • 77 відсотків зареєстрованих безробітних – жінки, 23 відсотки – чоловіки.
  • Серед тих, хто звертається до служби зайнятості, 41 відсоток – люди у віці від 35 до 44 років.
  • 30 відсотків зареєстрованих безробітних мають вищу освіту, 42 відсотки – професійно-технічну, 28 відсотків – загальну середню освіту.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок