Анна Біличенко станом на 24 травня 2023 року — єдина на Миколаївщині поліцейська офіцерка громади. Капітан поліції працює у Вознесенському районі. До обов'язків жінки входить протидія домашньому насиллю, булінгу та дрібному хуліганству, контроль за дотриманням правил дорожнього руху в населеному пункті тощо.
Свою історію Анна розповіла Суспільному.
На виїздах Анна буває більше робочого часу, ніж в кабінеті на поліцейській станції. В Олександрівській громаді в статусі офіцерки громади служить з 2020 року.
"Для цього я пройшла відбір, конкурси, потім спеціальне навчання в місті Дніпро. Ми проходили 2,5 місяці курс навчання. Успішно закінчивши його, я досягла своєї мрії та мети", — говорить Анна.
Перед цим Анна служила дільничною офіцеркою також на Вознесенщині. Офіцер громади відрізняється від дільничного тим, що обов’язково має проживати на території одного з довірених йому населених пунктів. В Олександрівській громаді їх вісім, три з них закріплені за Анною.
"Основна моя задача — взаємодія поліції й громади. Тобто підвищувати рівень довіри населення до поліції. Постійне спілкування з громадянами. Припинення, профілактика правопорушень. В мене є підзвітні елементи. За категорією раніше судимих. Це ювенальний нагляд, адміннагляд", — розповідає офіцерка.
Від початку повномасштабного вторгнення в громаді з двох офіцерів залишилась одна Анна. Віднедавна у неї знову є напарник — Володимир. Виклики, що офіцери громад отримують на свої планшети, опрацьовують диспетчери спецлінії "102". Оператор надає події категорію та визначає область, район тощо.
"Якщо під дану категорію виклику може виїхати поліцейський офіцер громади, то йому надходить на планшетний пристрій даний виклик. Якщо поліцейський офіцер громади один, а там, наприклад, крадіжка, чи бійка, там більше 2-3-5-ти людей. У даних випадках або виїжджає слідчо-оперативна група, або працівники сектору реагування патрульної поліції", — каже поліцейський офіцер громади Володимир Чебанов.
Виклики офіцерам громади надходять не лише на планшет. Інколи люди просто на вулиці підходять та консультуються або запитують алгоритм дій в певній проблемній ситуації. Подекуди надзвичайні ситуації виникають зненацька, розповідає Анна.
"Колись було святкування Івана Купала, і дівчинка маленька стрибала через полум’я, от знаєте, як на Івана Купала стрибають? І попекла собі ноги. Я тоді цю дівчинку відвезла до бригади швидкої медичної допомоги. Їй надали допомогу. Тоді не було кому більше її доставити", — згадує Анна.
Перший заступник селищного голови Олександрівської сільської ради Роман Секкер говорить, що поліцейський офіцер громади — це ланка між жителями, владою та районним відділом поліції.
"От щодо довіри, мабуть, вплинуло це. Тому що вона завжди на місці, її машину бачать, вона курсує громадою. І якось більше їй телефонують. Тобто це не просто чужа якась людина, вона ще й мешканка нашого селища. Довіри дійсно більше стало", — говорить Роман Секкер.
Усього в Олександрівській громаді проживає близько десяти з половиною тисяч людей.
"Їй доводиться спільно з нашими відділами виїжджати з комунальною установою соціального захисту чи з відділом у справах дітей. То вона має бути присутня. Бо без неї навіть не можна зайти на подвір’я", — каже заступник сільського голови.
Зазвичай, місцеві жителі дзвонять Анні на особистий мобільний.
"Я стояв біля магазину, бачу проїжджає автомобіль "Пежо". За кермом, видно, що в нетверезому стані водій. Я одразу зателефонував Анні Біличенко. Вона відразу зреагувала. І в провулку, тут недалеко, його затримали", — розповідає житель Олександрівки Сергій.
Що відомо про офіцерів громади
- 28-го травня 2023 року буде 5 років, як в громадах впровадили реорганізацію місцевих правоохоронних органів. Замість дільничних офіцерів працюють поліцейські офіцери громади.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.