Жителька Миколаєва Олена рік — з квітня 2022 року, чекає на повернення з полону свого сина Владислава – військовослужбовця 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. Його статус підтверджений українською та російською сторонами.
Про це жінка розповіла кореспондентам Суспільного.
Олена згадує, в підлітковому віці Владислав займався кікбоксингом та здобував нагороди. Вирішив піти на військовому службу.
Повномасштабну війну, зі слів матері, хлопець застав на сході України у складі 79-ї окремої десантно-штурмової бригади.
"На фронті з ним була собака. Він її врятував. Хтось виїхав, а вона залишилася. Була дуже худа, слабенька. Її забрали, вимили, викормили. Дуже любила його, ходила за ним "хвостиком", — говорить Олена.
Востаннє Олена говорила з сином телефоном 24 квітня 2022 року.
"27-го квітня я вже почала телефонувати всюди, куди тільки могла, щоб дізнатися, що трапилося. Додзвонилася його побратимам. Кажуть: "Не хвилюйтеся. Немає зв'язку". Таке вже було, що, скажімо, чотири доби немає зв'язку", — говорить жінка.
30 квітня матір сповістили з військової частини, що Владислав – серед безвісти зниклих. Після цього Олена почала з рідними шукати в російських пабліках інформацію про сина.
"Вже в травні вони почали виставляти й фото, і відео з ним. І після того все зникло. Більше жодних фотографій. Щоправда, в листопаді один хлопець був звільнений з полону, зв'язався зі мною, і сказав, що він його бачив", — каже Олена.
За словами жінки, другого травня їй зателефонувала російська журналістка, яка також повідомила, що син в полоні.
"Я сказала: "Можете дати слухавку, щоб я з ним поспілкувалася?". Вона каже: "Не можу, я вже звідти виїхала". Ось це передала, і все. Я ще перетелефонувати через кілька днів, коли відійшла, але ніхто слухавку не брав",— розповідає Олена
Про зміну статусу з військової частини сповістили 4 травня.
"Знаю, що вони за добу могли переїхати в три міста. Постійно переїжджали. І в Лимані він потрапив до полону. Якраз в той час, 21-го, 22-го, 23-го – там були тяжкі бої. Багато хлопців безвісти зниклих. То я дякую Богу, що він живий", — говорить жінка.
За словами Олени, вона зверталася в різні інстанції – Службу безпеки України, Національне інформаційне Бюро, Координаційний штаб, Червоний Хрест. Брала участь в мирних акціях на підтримку полонених.
Тримаємось, живемо від одного обміну до іншого. Чекаємо постійно, що трапиться чудо і його обміняють.
Читайте також
Ліплять заради перемоги. Волонтерки з Шевченкового, що на Миколаївщині, готують вареники для військових
На Миколаївщині російські обстріли пошкодили понад 17 тисяч цивільних будівель
Перший концерт із запрошеним гостем від початку повномасштабного вторгнення. У Миколаєві виступив Laud
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.