Відновлення "Миколаївводоканалу". Уряд підтримав рішення для реалізації проєкту з відбудови

Відновлення "Миколаївводоканалу". Уряд підтримав рішення для реалізації проєкту з відбудови

Відновлення "Миколаївводоканалу". Уряд підтримав рішення для реалізації проєкту з відбудови
. Фото: Денис Шмигаль/Телеграм

Кабінет міністрів України на засіданні 18 квітня підтримав рішення для реалізації проєкту з відбудови Миколаївщини. Зокрема йдеться про відновлення системи водопостачання в обласному центрі.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у своєму Телеграм-каналі.

Зі слів Дениса Шмигаля, уряд вирішив продовжити проєкт із Європейським інвестиційним банком для відновлення "Миколаївводоканалу".

"Це допоможе покращити систему водопостачання та водовідведення в місті, особливо в контексті руйнувань, які вчинили там російські терористи", — зазначив прем'єр-міністр.

Для покращення водопостачання та водовідведення в Миколаєві 13 квітня Європейський інвестиційний банк схвалив місту додатковий кредит у розмірі 20 млн євро. Фінансування надається у межах Програми розвитку муніципальної інфраструктури України (ПРМІУ) і допоможе Миколаєву завершити процес реконструкції та покращення систем водопостачання міста.

Поточні роботи включають реконструкцію водоочисних споруд у Миколаєві, реконструкцію та підвищення ефективності першої черги водопровідної насосної станції "Миколаївводоканалу" та будівництво сховища для довгострокового зберігання осаду на Миколаївських очисних спорудах.

Що відомо

  • Водопостачання в деяких районах Миколаєва було відсутнє з 12 квітня 2022 року через пошкодження водоводу російськими військами.
  • З 6 травня 2022 року в Миколаєві розпочалось заповнення водопровідної системи міста технічною водою з річки Південний Буг.
  • Аналізи води у системі водопостачання Миколаєва довели її непридатність до вживання.
  • Станом на 18 квітня 2023 року вода у водопровідній системі Миколаєва залишається технічною.
  • Мережі водопостачання міста складають близько 1200 км, близько 800 км каналізаційна мережа. Водогони різних діаметрів — від 100 мм до 1400 мм. У Миколаєві потребують заміни понад 240 кілометрів труб водопровідної мережі.
  • Під час сесії Миколаївської міської ради 9 березня 2023 року була прийнята "Програма з відшкодування витрат на відновлення внутрішньобудинкових мереж водопостачання співвласникам багатоквартирних будинків міста Миколаєва на 2023-2024 роки".

Читайте також

Миколаїв не має в достатній кількості прісних джерел води — директор водоканалу

Характер обстрілів Миколаївщини змінився — начальник ОВА

На облаштування укриттів у закладах освіти Миколаєва з міського бюджету виділили 36,5 млн гривень

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок