У Миколаєві скорочують штат лікарні швидкої медичної допомоги: з чим це пов'язано

У Миколаєві скорочують штат лікарні швидкої медичної допомоги: з чим це пов'язано

У Миколаєві скорочують штат лікарні швидкої медичної допомоги: з чим це пов'язано
Лікарня швидких медичної допомоги. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві з першого квітня 2023 року розпочався процес скорочення штату лікарні швидкої медичної допомоги. Пов'язано це зі зменшенням фінансування від Національної служби здоров'я України.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай.

За словами Ірини Шамрай, у 2022 році була ситуація, коли лікарні швидкої медичної допомоги не вистачало грошей на заробітну платню, тоді міська рада виділила 15 мільйонів гривень.

Для працівників, яких скорочують у 2023 році є альтернатива, каже очільниця управління охорони здоров'я Ірина Шамрай.

"У лікарні швидкої медичної допомоги не вистачає середніх медпрацівників в реанімації, не вистачає в операційних. Будь ласка, сьогодні можна пройти курси – 2-3 місяці. Ми навіть домовляємось, щоб курси для середнього медичного персоналу були безкоштовні. Стати й допомагати своїм колегам, а не бути медсестрою функціональної діагностики, яка знімає дві кардіограми за робочу зміну", — говорить Ірина Шамрай.

У Миколаєві скорочують штат лікарні швидкої медичної допомоги: з чим це пов'язано
Начальниця Управління охорони здоров'я Миколаївської міської ради Ірина Шамрай. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Скорочення не вплине на якість надання послуг, каже очільниця управління. Як приклад Ірина Шамрай згадує час, коли заклад не працював через пошкодження.

"Відділення, яких немає в інших закладах – це, наприклад, відділення нейрохірургії перенесли в інші заклади: в 3 і 4 міську лікарню. А інші відділення мають дублювальні функції. Тому що й урологія, і травматологія є в інших наших закладах",— розповіла Шамрай.

У Миколаєві скорочують штат лікарні швидкої медичної допомоги: з чим це пов'язано
Лікарняні палати. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За 2022 рік в миколаївських закладах охорони здоров'я було скорочено 697 посад, говорить Ірина Шамрай. Штати лікарень залежать безпосередньо від кількості пацієнтів та навантаження.

Медична сестра вищої категорії Людмила Красова працює в медицині 35 років, кілька останніх з них — в лікарні швидкої медичної допомоги.

"Ось приходить хворий, який потребує стаціонарного лікування, я його записую в журнал. Доктор пише діагноз, я йому пишу направлення. Створюю електронний номер", — говорить Людмила Красова.

У Миколаєві скорочують штат лікарні швидкої медичної допомоги: з чим це пов'язано
Медична сестра вищої категорії Людмила Красова. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За її словами, потрапила під скорочення, але їй запропонували роботу в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

"Судячи з розмов, там краще, але я вже тут звикла. Як то кажуть, як риба у воді тут. Особливої радості у мене, чесно кажучи, немає. Я все життя пропрацювала з цим лікарем",— каже Людмила Красова.

У закладі з 918 штатних посад, а це 690 працівників, планують скоротити 52,5 ставки – 16 людей, говорить директор Миколаївської лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Дем'янов.

"Скоротимо тих працівників, функції яких можуть виконувати інші працівники, тих, які досі не опанували електронну систему охорони здоров'я і не можуть приносити користь лікарні або ж тих, кого ми не бачили з початку війни", — розповідає директор лікарні.

У Миколаєві скорочують штат лікарні швидкої медичної допомоги: з чим це пов'язано
Директор Миколаївської лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Дем'янов. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Оплата йде за кожний пролікований випадок. За січень їх було 9 229, а включено в систему 8 161, розповідає очільник лікарні.

"У зв'язку з цим ми зараз змінюємо нашу інформаційну систему, бо вона дуже інтуїтивно незрозуміла для лікарів, у яких початковий рівень знань з комп'ютером", — додає Олександр Дем'янов.

За словами Олександра Дем'янова, за основу контрактування Національна служба здоров'я України взяла зокрема серпень 2022-го, коли лікарня не працювала протягом трьох тижнів через пошкодження російськими обстрілами. Якщо 2022 року заклад отримав 128 мільйонів гривень, на 2023 рік передбачено 91 мільйон. Аби збільшити фінансування, подали пропозицію щодо впровадження пакета номер 57 "Готовність та надання допомоги населенню, яке перебуває на території, де ведуться бойові дії", чекають на договір.

Читайте також

На Миколаївщині від отриманих під час пожежі опіків померла людина — ДСНС

Військові РФ обстрілювали акваторію Очакова, що на Миколаївщині — ОВА

Оподаткування доходів військовослужбовців: у Миколаєві розповіли про зміни в новій редакції Закону

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок