Зайві гігабайти. Миколаївців запрошують долучитися до цифрового прибирання

Зайві гігабайти. Миколаївців запрошують долучитися до цифрового прибирання

Зайві гігабайти. Миколаївців запрошують долучитися до цифрового прибирання
. Фото: Pixabay

З 18 березня по 22 квітня миколаївців запрошують долучитися до міжнародної акції цифрового прибирання "Digital Cleanup", ініційованої екорухом "Let’s do it Ukraine". В рамках акції учасники мають позбутися цифрових "відходів": невикористаних, застарілих та непотрібних програм, файлів і вебсторінок.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла лідерка Всеукраїнського молодіжного руху "Let`s do it Ukraine" Юлія Мархель

"Це екологічно правильно та економічно вигідно. Робіть щоденні цифрові прибирання, очищуйте свої гаджети від зайвої інформації та рятуйте навколишнє середовище від надмірної кількості викидів вуглекислого газу в атмосферу. Це стане чудовою екозвичкою, яка заощадить використання електроенергії та пришвидшить роботу ваших гаджетів", — сказала Юлія Мархель.

Учасникам акції пропонують видалити непотрібні листи, відписатися від електронних розсилок, очистити веббраузер, видалити зайві програми на комп'ютері тощо. Свої результати треба зареєструвати на сторінці організації letsdoitukraine.org/digitalcleanup.

"Кожен спам-лист викидає в атмосферу приблизно 0,3 грама CO2. Під час відправлення мільярда спам-листів витрачається стільки ж парникових газів, як від роботи 3 мільйонів автомобілів. Щороку Інтернет та його допоміжні системи виробляють 900 мільйонів тонн вуглекислого газу. Це більше, ніж річний обсяг виробництва всієї Німеччини. Якщо процес не зупинити, через десятиліття мережа Інтернету споживатиме 20 відсотків загальної енергії у світі", — повідомляють організатори акції.

Що відомо

У 2022 році під час Всесвітнього дня прибирання 53 338 учасників цифрового прибирання разом очистили свої гаджети від 1 507 164 гігабайтів цифрових відходів. Таким чином вдалося вберегти довкілля від 376,791 тонн викидів в атмосферу CO2 та використання 753 582 кВт-год енергії на рік.

Читайте також

Готувати та грітися. Миколаївські волонтери передадуть буржуйки жителям Херсонщини

До кінця посівної на Миколаївщині встигнуть розмінувати до 30 відсотків полів — аграрна рада

У Миколаївській міськраді назвали дату відкриття для відвідувачів дитячого містечка "Казка"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок