У Миколаєві збільшилася кількість хворих на COVID-19, проте зменшилася смертність від хвороби — Шамрай

У Миколаєві збільшилася кількість хворих на COVID-19, проте зменшилася смертність від хвороби — Шамрай

У Миколаєві збільшилася кількість хворих на COVID-19, проте зменшилася смертність від хвороби — Шамрай
Начальниця управління охорони здоров'я Ірина Шамрай. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За минулий тиждень (з 6 по 12 березня) у Миколаєві медики зафіксували зростання захворюваності на COVID-19. У стаціонарах станом на ранок 15 березня перебувають 29 пацієнтів. Натомість смертність від хвороби у місті зменшилася майже у 12 разів.

Про це під час брифінгу розповіла начальниця міського управління охорони здоров'я Ірина Шамрай.

"За минулий тиждень зростання захворюваності на COVID-19: за попередній тиждень було 115 хворих з підтвердженим діагнозом, то на цьому — 197 осіб", — розповіла Ірина Шамрай.

За тиждень миколаївці зробили 1150 експрес-тестів на COVID-19. За словами Ірини Шамрай, тест роблять усім пацієнтам з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції, і у кожного десятого обстеженого пацієнта виявляють захворювання на COVID-19.

За словами начальниці управління охорони здоров'я, з початку 2023 року спостерігається зменшення смертності від коронавірусу. З 1 січня 2023 року померло десятеро людей.

"Із них тільки один пацієнт був щеплений, із супутнім захворюванням — онкологією, нещодавно закінчив хіміотерапію, тому імунітет у нього був не на належному рівні. Ця людина, захворівши на COVID-19, померла, навіть бувши щепленою. Решта 9 пацієнтів були нещеплені і поважного віку: найстаршому — 89 років, наймолодшому — 76 років", — сказала Шамрай.

У 2022 році за аналогічний період було 136 пацієнтів, які померли від коронавірусної інфекції.

"Тобто смертність зменшилась майже в 12 разів. Це пов’язано із масовою вакцинацією населення перед повномасштабною війною. 52 відсотки населення Миколаєва отримали дві дози щеплення від COVID-19 і потім частина отримали вже другу і третю. Щеплення протягом війни не припинялось, за 2022 рік було щеплено 72 тисячі людини", — розповіла Ірина Шамрай.

Станом на 15 березня із загального контингенту 8306 дітей від 5 до 11 років щеплено 2,8 відсотка вже двома дозами. Перерва між дозами 2-3 тижні.

Що відомо

  • За словами Ірини Шамрай, захворюваність на грип та ГРВІ не перевищує епідпорогу. По Україні ця межа не досягла 31 відсотку, по Миколаєву та області не досягло 57 відсотків. Щеплення від грипу було здійснено 3310 особам. Наразі в закладах охорони здоров’я є ще 300 доз вакцини від грипу.
  • За епідсезон 2022-2023 років по Україні зафіксували 15 підтверджених випадків смерті від грипу.

Читайте також

Фіксував позиції ЗСУ на відеореєстратор. Мешканця Миколаєва судитимуть за підозрою у держзраді

Російські війська двічі обстрілювали громаду Миколаївщини

Міністри оборони Нідерландів та України відвідали Миколаївщину: про що говорили

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок