Міністри оборони Нідерландів та України відвідали Миколаївщину: про що говорили

Міністри оборони Нідерландів та України відвідали Миколаївщину: про що говорили

Міністри оборони Нідерландів та України відвідали Миколаївщину: про що говорили
Очільник ОВА Віталій Кім разом з міністеркою оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен та міністром борони України Олексієм Рєзніковим. Фото: Віталій Кім/Миколаївська ОДА/Телеграм

Очільниця оборонного відомства Королівства Нідерландів Кайса Оллонґрен та міністр оборони України Олексій Резніков 13 та 14 березня відвідали Миколаївщину й Одещину. У межах візиту Оллонґрен анонсувала передачу Україні двох кораблів класу "Alkmaar".

Про це повідомив начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

За словами Віталія Кіма, міністри в Миколаєві мали можливість побачити на власні очі зруйновані університети, школи, будівлі та інші місця, що є доказами злочинів РФ проти українського народу.

Завдяки в тому числі Нідерландам Україна має безпеку в Чорному морі, сказав очільник ОВА.

"Разом з іншими країнами Нідерланди брали участь у забезпеченні України протикорабельними ракетами "Гарпун". Саме завдяки цьому, зокрема, був звільнений острів Зміїний, що стало запорукою побудови "зернового коридору", яким наша країна доставляє продукцію АПК країнам Африки та Азії", — зазначив Віталій Кім.

Міністри оборони Нідерландів та України відвідали Миколаївщину й Одещину: про що говорили
Очільниця оборонного відомства Королівства Нідерландів Кайси Оллонґрен та міністр оборони України Олексій Резніков під час візиту на Миколаївщину. Фото: Віталій Кім/Миколаївська ОДА/Телеграм

Також Кайса Оллонґрен анонсувала передачу Україні двох кораблів класу "Alkmaar". Бельгія долучилася до цієї ініціативи Нідерландів.

"Передачу планується здійснити орієнтовно до 2025 року, а екіпажі українських моряків почнуть навчання вже найближчим часом", — додає Віталій Кім.

Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що це є важливим кроком у розбудові українського військово-морського флоту, позитивно вплине на розбудову обороноздатності післявоєнної України та сприятиме безпеці судноплавства в акваторії Чорного моря.

"Ми вчора (13 березня — ред.) були в Миколаєві й показали дуже цікаві місця, які сьогодні є доказами злочинного впливу терористичної держави. Зруйновані університети, школи, адміністрація, будівлі. Але водночас пані Кайса побачила, що життя продовжується, українці відновлюються й українці планують перемогти у цій війні, і відновити свою країну", — сказав Олексій Резніков під час брифінгу в Одесі.

Читайте також

Вишиванка з таврійськими орнаментами. На Миколаївщині триває мистецький проєкт

У Миколаєві відкрили "Юрту Незламності"

У миколаївському ліцеї збирають корм для безпритульних тварин

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок