"Представники уряду Данії особистісно сприймають біль миколаївців" — голова комітету з питань інтеграції до ЄС

"Представники уряду Данії особистісно сприймають біль миколаївців" — голова комітету з питань інтеграції до ЄС

Ексклюзивно
"Представники уряду Данії особистісно сприймають біль миколаївців" — голова комітету з питань інтеграції до ЄС
Голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе. Фото: Суспільне Миколаїв

Данія заявила про свою готовність брати участь у відбудові Миколаєва й області. Станом на березень 2023 року регіону надана допомога будівельними матеріалами та обладнанням для пунктів очищення води. Триває розробка проєктів з відбудови зруйнованих будівель.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, станом на березень Данське посольство в Україні опрацьовує варіанти відкриття спеціального представництва в самому Миколаєві, для того, щоб бути присутніми безпосередньо на місці.

"На цей час вже владою Данії було передано для потреб і міста, і області велику кількість і будівельної техніки, і запаси фанери для того, щоб справлятися з таким тимчасовим рішенням із захисту тих будівель, де зруйновані вікна", — говорить Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Данія допомагає миколаївцям з облаштуванням пунктів очищення води та займається розробкою проєктів з відбудови, зазначає Іванна Климпуш-Цинцадзе.

"Данці гордо говорять про те, що вони брали участь у наданні спеціального обладнання для очищення води для Миколаївщини й облаштування бюветів для використання питної води. Ми говорили про те, що з міста й області були передані вже через наше посольство в Данії, ціла низка проєктів на відбудову шкіл, гімназій, облаштування додаткових лікарень чи госпіталів", — розповідає голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

Станом на березень, за словами Іванни Климпуш-Цинцадзе, триває робота щодо створення україно-данської торговельної палати, щоб максимально залучати бізнес до процесів відбудови.

"Це кошти, які будуть виділятися на 2023 рік і очевидно, що вони мають бути використані протягом 2023 року. Частина коштів буде виділена на Миколаїв і область, а частина, більша частина буде виділена на придбання різної військові техніки, обладнання, озброєння для українських сил оборони й цілком вірогідно, що частина буде передбачати проведення додаткових навчань наших військових на данські кошти", — говорить Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На урядовому рівні створена наглядова рада, яку з боку України очолює міністр регіонального розвитку й інфраструктури, віцепрем'єр Олександр Кубраков, з боку Данії — міністр, який відповідає за програми міжнародної допомоги, Ден Йохансон.

"Зараз як раз обговорюється можливість створення такої групи взаємодії на парламентському рівні, яка могла б певною мірою здійснювати нагляд за цими процесами. Поки що рішення стосовно створення такої парламентської групи взаємодії в цьому напрямку немає, як раз проговорюємо з колегами таку можливість — і думаю, що було б правильно, щоб в цю групу зайшли представники різних політичних сил", —розповідає голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу.

Усі ті, хто побували, починаючи з прем'єр-міністра на Миколаївщині, з міністра закордонних справ, вони дуже особистісно сприймають біль миколаївців і тому максимально будуть робити все від них залежне для того, щоб і допомогти й виділити кошти, і забезпечити постійну безперервність надання допомоги.

Станом на 8 березня триває обговорення нового бюджетного асигнуванняАсигнування — це певні суми коштів, виділені із централізованих і децентралізованих джерел, фінансових ресурсів для покриття видатків на певні цілі. Данії. Протягом наступного тижня (13-19 березня — ред.) данський уряд можливо затвердить новий пакет допомоги для України.

"І в цьому пакеті будуть кошти як на військову, воєнну допомогу для України, в тому числі й на спеціальну протиповітряну оборону для міста, а також з цих коштів, які будуть виділятися додатково для України на цей рік, будуть передбачені кошти для відбудови Миколаєва", — каже Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Читайте також

На Миколаївщині зіткнулися дві вантажівки

Робота мрії. Військовослужбовиця з Миколаєва розповіла про конвоювання підсудних та військовополонених

"Пан Коцький". Миколаївський театр ляльок покаже вперше за рік комерційну виставу

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок