На прикладі Миколаєва презентували перший звіт оцінки пошкоджень внаслідок війни

На прикладі Миколаєва презентували перший звіт оцінки пошкоджень внаслідок війни

На прикладі Миколаєва презентували перший звіт оцінки пошкоджень внаслідок війни
Мапа ушкоджень Миколаєва. Скрін з презентації

У Києві 16 грудня презентували Незалежний звіт оцінки пошкоджень і збитків, завданих Миколаєву російськими військами, та потреб міста. Проєкт в Україні реалізували вперше, за підтримки Антикорупційної ініціативи Євросоюзу та уряду Данії.

Про це повідомляє Миколаївська міська рада

За словами міського голови Олександра Сєнкевича, фахівці цього проєкту вивчають інформацію про наслідки російських обстрілів та порівнюють її зі знімками супутників, іншими візуальними даними та даними профільних міністерств. Також вони оцінюють обсяги пошкоджень та потенційну вартість завданих Миколаєву збитків.

"Їхні дані ми використовуємо для верифікації даних про пошкодження в міській геоінформаційній системі. Це онлайн-карта Миколаєва з позначеними на ній усіма об’єктами, які були уражені російськими терористичними військами, та детальною інформацією про пошкодження: тип та площа об’єкта, цільове призначення, характер пошкоджень, фото до та після обстрілу тощо", — розповів Олександр Сєнкевич.

Керівник Антикорупційної ініціативи ЄС Аллан Паг Крістенсен зазначив, що Миколаїв уже кілька місяців тісно співпрацює з провідною антикорупційною програмою підтримки в Україні.

"Ми працюємо з мером, щоб з’ясувати, як допомогти у процесі відбудови після війни. Для цього презентуємо сьогодні один з інструментів — цифрову платформу, що містить дані про пошкоджену інфраструктури міста. Це буде першою цеглинкою, яка забезпечить прозорість у відбудові Миколаєва", — сказав Аллан Паг Крістенсен.

На прикладі Миколаєва презентували перший звіт оцінки пошкоджень внаслідок війни
Мапа ушкоджень. Дані про один з будинків. Скрін з презентації

Уряд Данії надає Миколаєву матеріали для будівництва, ремонту мереж водопостачання та іншого. Повноважний Посол Королівства Данії в Україні Оле Егберг Міккельсен відвідував місто особисто.

"Я на власні очі побачив, наскільки масштабні там руйнування. Вчора (15 грудня 2022 року — ред.) в Данії прийшов до влади новий уряд після парламентських виборів. Я вже спілкувався з прем'єр-міністром і можу запевнити, що підтримка Миколаєва Данією буде невпинною", — сказав Оле Егберг Міккельсен.

Що відомо

  • Представники влади Миколаєва та області Олександр Сєнкевич, Ганна Замазєєва та Віталій Кім зустрілися з міністром у справах міжнародного розвитку Данії Флеммінгом Меллером Мортенсоном. Обговорили майбутню співпрацю та відбудову міста Миколаїв і області після числених пошкоджень російською армією.

Читайте також

Акторка серіалу "Вікінги" разом із волонтерами доставила допомогу на Миколаївщину

Над Миколаївщиною збили дві російські ракети ― ОК "Південь"

Миколаївські рятувальники під час пожежі врятували літню жінку

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок