Механік-водій Вадим працює на самохідній артилерійській установці "Гвоздика". Його підрозділ "вибиває" російські війська з позицій на миколаївсько-херсонському напрямку.
Як працюють українські артилеристи та в чому специфіка роботи водія-механіка, військовослужбовець розповів кореспондентам Суспільного.
Вадим працює на самохідній артилерійській установці (САУ) 2С1 "Гвоздика" на посаді механіка-водія. САУ пересувається на швидкості 60 кілометрів за годину, стріляє 122-міліметровими снарядами. Максимальна дальність — 21 кілометр.
До складу екіпажу "Гвоздики" входять чотири людини — командир гармати, навідник, заряджаючий та власне механік-водій. У кожного своя робота. Завдання механіка-водія — зібрати екіпаж, підготувати бойову машину, вивезти на позицію та вчасно поїхати. Останній пункт — найголовніший, каже Вадим.
"Останнім часом ми стаємо, відпрацьовуємо десять хвилин, максимум, і треба йти, бо вже летить по нас. Раніше були артилерійські дуелі. Останні рази вже касетами, реактивними системами залпового вогню по нас йде. Вони вже не б’ють точково, а територію накривають", — розповів військовий.
Приблизно за чотири кілометри — позиції російських військ. Українські військові відслідковують їхнє переміщення та передають координати артилеристам.
"Важко, про фізично я навіть нічого говорити не хочу. Весь екіпаж перебуває в башті, там вони працюють, мені найважче знаходитися в кабіні, очікувати. "Приходи" чи ще щось, я відразу машину готую, я її заводжу", — розповів Вадим.
Працювати доводиться під постійними обстрілами з боку армії Російської Федерації. Утім, саме на миколаївсько-херсонському напрямку більша частина цього батальйону добровольці. Вони прийшли захищати свою, українську землю, каже Вадим.
"У нас добровольців тут більше половини. Я, наприклад, з 2015 року обмежено придатний до служби, мене навіть не викликали у військкомат. Я у військкоматі сварився, аби мене взяли. Я пішов, бо в мене синові 15 років, аби потім він не воював. Їх просто раз треба навчити нормально", — каже Вадим.
До холодів, каже військовий, хоче відвідати Херсон, а влітку – Крим. У перемозі України сумнівів не має.
Що відомо
- Третього листопада своє професійне свято відзначають військовослужбовці артилерійських та ракетних військ Збройних сил України.
Читайте також
Свічки та маскувальні сітки. На Миколаївщині волонтери допомагають військовим
Піротехніки Миколаївщини знищили понад 4 300 боєприпасів з початку повномасштабного вторгнення РФ
Бійці Нацгвардії роздали гуманітарну допомогу жителям однієї з громад на Миколаївщині
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.