Державна програма "єРобота". Миколаївці подали понад 100 заяв на мікрогранти для бізнесу

Державна програма "єРобота". Миколаївці подали понад 100 заяв на мікрогранти для бізнесу

Державна програма "єРобота". Миколаївці подали понад 100 заяв на мікрогранти для бізнесу
. Фото ілюстративне: Pixabay

На Миколаївщині триває реалізація державної програми "єРобота" з надання мікрогрантів для започаткування або розвитку бізнесу. Станом на перше листопада 2022 року по області подано понад 100 заяв на майже 1,5 мільйона гривень.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця відділу організації профорієнтації Миколаївського обласного центру зайнятості Наталія Русанова.

"З-поміж заявників 56 відсотків — це чоловіки, 44 відсотки — жінки. За організаційно-правовою формою подали бізнес-проєкти: 40 відсотків — фізичні особи-підприємці, 31 відсоток — юридичні особи, 29 відсотків — фізичні особи, які мають намір стати підприємцями", — каже Наталія Русанова.

За словами Наталії Русанової, серед поданих заявок найбільше бізнес-проєктів у таких галузях, як:

  • сільське господарство — 22 відсотків
  • торгівля — 19 відсотків
  • надання послуг — 13 відсотків
  • харчова промисловість — 13 відсотків
  • транспорт — 7 відсотків
  • виробництво продукції — 7 відсотків.

Шість бізнес-проєктів, каже Наталія Русанова, отримали позитивне рішення державної служби зайнятості щодо отримання грантів, з них три вже профінансовані. Це бізнес-плани з запровадження служби тестування сонячних електростанцій, послуги з ремонту та налагодження електричних приладів та гаджетів і підвищення ефективності виробництва сільськогосподарської продукції фермерського господарства завдяки придбанню власного обладнання.

За словами очільниці відділу, бувають випадки, коли відмовляють у наданні коштів, здебільшого через негативну ділову репутацію, якщо, наприклад, підприємець не сплачував податки, або не повернув кредит, чи на розгляді перебуває судова справа. Також, за її словами, Ощадбанк може відмовити у наданні мікрогранту через невідповідність заяви та бізнес-плану.

Підприємець Віктор Лопухов, який займається встановленням сонячних та вітрових станцій, каже, що тепер завдяки участі в програмі з надання мікрогрантів, зможе запровадити сервісну службу з тестування станцій і працювати по всій території України.

"Я планував розширення, але не вистачало коштів. Крім електромонтажу, планував ще зробити перевірку сонячних панелей і взяти собі на роботу ще одну людину. Тепер зможу придбати необхідне обладнання і буду далі працювати", — розповідає підприємець.

Державна програма "єРобота". Миколаївці подали понад 100 заяв на мікрогранти для бізнесу
Сонячні панелі на даху будинку. Ілюстративне фото: ulleo/pixabay

Віктор говорить, що бізнес-план складав самостійно, але по деяких пунктах консультували фахівці Обласного центру зайнятості. Вже отримав мікрогрант у розмірі 150 тисяч гривень.

"За цією програмою заявники можуть отримати від 50-ти до 250 тис. грн, але є умови для отримання цих коштів. Якщо людина хоче взяти грант на суму до 150 тис. грн, то вона повинна створити одне робоче місце. Якщо ж до 250 тис. грн, то потрібно створити два таких робочих місця", — говорить Наталія Русанова.

Очільниця відділу зазначає, що подати заявку на отримання мікрогранту можуть громадяни України, які хочуть стати підприємцями, фізичні особи-підприємці, які вже працюють і хотіли б розширити свою діяльність або запровадити нові напрями роботи, а також юридичні особи — підприємства, кінцевими власниками яких є громадяни України.

Читайте також

Армія РФ опівночі атакувала Миколаїв. Наслідки обстрілу

800 продуктових наборів: жителі села Галицинове, що на Миколаївщині, отримали гуманітарну допомогу

У Миколаєві встановили два нові мобільні укриття

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок