Підтримка аграріїв. Майже п'ять тисяч фермерів Миколаївщини подали заявки на бюджетні субсидії

Підтримка аграріїв. Майже п'ять тисяч фермерів Миколаївщини подали заявки на бюджетні субсидії

Підтримка аграріїв. Майже п'ять тисяч фермерів Миколаївщини подали заявки на бюджетні субсидії
Збирання соняшнику на Миколаївщині. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Аграрії Миколаївщини подали 4 852 заявки за програмою "Підтримка фермерських господарств та інших виробників сільськогосподарської продукції". Бюджетні субсидії призначені для фермерів, які обробляють землю та тих, хто утримує велику рогату худобу.

Про це кореспондентам Суспільного розповів головний спеціаліст Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської обласної військової адміністрації Володимир Афанасьєв.

За словами Володимира Афанасьєва, підтримка здійснюється через Державний аграрний реєстр за гроші європейських донорів. Допомога призначена для аграріїв, які мають в обробітку до 120-ти гектарів сільськогосподарських угідь або утримують від трьох до ста голів корів. Скористатися можна лише одним напрямком.

"Розмір допомоги становить 3 100 грн на один гектар, але не більше 372 тисяч гривень для одного отримувача. Спеціальна бюджетна дотація за велику рогату худобу надається у розмірі 5 300 гривень на одну корову, але не більше 530 тисяч грн для одного отримувача", — пояснив Володимир Афанасьєв.

Останній термін подачі заявок планувався на 15 листопада 2022 року.

"Але через велику кількість заявок від українських аграріїв прийом був зупинений десь 20 жовтня. Кількість заявок перевищила обсяг виділених на реалізацію програми грошей. Будуть працювати із тими, хто встиг подати", — розповів посадовець.

Заявки надіслали аграрії майже всіх районів і громад Миколаївщини.

"Виключеннями стали ті, що входять до переліку територіальних громад, розташованих у районах проведення бойових дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні, відповідно до наказу Мінреінтеграції. В Миколаївській області таких 26 громад", — сказав.Володимир Афанасьєв.

Загалом по області подали 4 852 заявки.

Голова комісії з питань агрополітики Миколаївської обласної ради Надія Іванова у коментарі Суспільному сказала, що мірка у 120 гектарів мала.

"Основна маса фермерів до 120 гектарів не знають про цю програму і не подаються, дуже слабкий інформаційний супровід у селах. Широкої соціальної реклами немає", — розповіла Надія Іванова.

Формула — 100 гривень на один гектар легка, сказала Надія Іванова, але не є об'єктивною.

"Суму оголосили однакову по всій країні, але регіони зараз перебувають в різних умовах: в різні кліматичних умовах, різна врожайність і різні військові умови. Є люди, яким поприлітало, вони з останніх сил тягнуться і витрачаються на відновлення пошкодженої техніки", — пояснила депутатка.

Підтримка тваринництва, за словами Надії Іванової, справа своєчасна й потрібна.

"Щодо суми 5 300 грн на одну корову — це краще, ніж взагалі нічого. Добре, що порушили цю тему, що є такі дотації. Будь-яка допомога аграрію сьогодні не заважатиме", — сказала Надія Іванова.

Що відомо

Державний аграрний реєстр (ДАР) — це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Світового Банку, коштами Європейського Союзу для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв, що надаються в межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок