Миколаївські комунальники обкладають мішками з піском пам'ятник Шевченку

Миколаївські комунальники обкладають мішками з піском пам'ятник Шевченку

Оновлено
Миколаївські комунальники обкладають мішками з піском пам'ятник Шевченку
Частково перекритий мішками з піском пам'ятник Тарасу Шевченку. Фото: Ігор Горбатенко/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві 26 жовтня почали перекривати мішками з піском пам'ятник Тарасу Шевченку у парку Шевченка.

Про це повідомив Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

Пам'ятник перекривають співробітники комунального підприємства "Миколаївські парки". Це необхідно, аби вберегти споруду у разі обстрілів російських військ.

Миколаївські комунальники обкладають мішками з піском пам'ятник Шевченку
Працівники КП "Миколаївські Парки" обкладають пам'ятник мішками з піском. Фото: Ігор Горбатенко/Суспільне Миколаїв

За словами начальника управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрія Любарова, "захищати" будуть і інші пам'ятники.

"Цей пам'ятник будемо повністю закладати мішками з піском, але є пам'ятники які легше зняти, а потім поставити на місце. Саме цей пам'ятник зняти неможливо технологічно", — сказав Юрій Любаров.

Начальник дільниці Комунального підприємства "Миколаївські парки" Денис Гребенюк розповів, що 25 жовтня в роботі по укриттю пам'ятника Шевченку залучені 15 працівників та техніка.

"Зокрема використовують екскаватор, два кузовні та один вантажний автомобілі. Загалом має піти півтори тисячі мішків та приблизно 35 тонн піску", — сказав Денис Гребенюк.

Що відомо

  • Пам'ятник створений скульптором І. Дибою у 1958 році. У 1985 році його відреставрували. Пам'ятник Шевченку стоїть у центральній частині міста в однойменному парку.
  • У Каштановому сквері 19 жовтня працівники комунального підприємства розпочали роботи з обкладання пам’ятника Святому Миколаю мішками з піском. Директор "Миколаївелектротрансу" Юрій Сметана пояснив, що після кількох прильотів у район пам’ятника міський голова Олександр Сєнкевич доручив захистити монумент від можливого пошкодження або руйнування.
  • У місті, розповів начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров, мішками можуть захистити бюсти адміралів поруч з Миколаївським музеєм суднобудування і флоту, але поки остаточного рішення не прийняли.

Читайте також

На Миколаївщині сталися п'ять пожеж. Дві через паління

Пішов з дому та не повернувся. На Миколаївщині розшукують чоловіка

Війська РФ обстріляли два райони Миколаївщини

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок