Вимушені переселенці з Миколаївщини мають відчувати підтримку обласного центра — член виконкому

Вимушені переселенці з Миколаївщини мають відчувати підтримку обласного центра — член виконкому

Вимушені переселенці з Миколаївщини мають відчувати підтримку обласного центра — член виконкому
. Фото: Миколаївська міськрада

Станом на 18 липня влада міста не має точної інформації, скільки жителів Миколаївщини виїхали в інші регіони України. Допомогти внутрішньо переміщеним особам (ВПО) можуть існуючі державні сервіси, проте деякі доведеться створити наново.

Про це кореспондентам Суспільного розповів член виконкому Миколаївської міської ради Дмитро Лазарєв.

За словами Дмитра Лазарєва, він отримує чимало звернень від громадян і тому вже майже тиждень перебуває в Одесі, де з'ясовує потреби внутрішнього переміщених осіб з Миколаєва та області.

"Головна задача, допомагати миколаївцям незалежно від того, в якому місці вони знаходяться, вони мають відчувати нашу підтримку. Насамперед потрібно налаштувати роботу усіх сервісів, що допоможе максимально швидко вирішувати усі нагальні питання", — сказав Дмитро Лазарєв.

Як розповів Дмитро Лазарєв, аби допомогти миколаївцям, потрібно використовувати сервіси, які вже існують, а також створювати нові. Пріоритетними член виконкому назвав чотири напрямки.

"Є питання паспортизації, ідентифікації, бо багато людей виїхали без документів. Друге питання — це медицина. Третій блок — це освіта. Останній блок — це підприємницька діяльність. Зараз бізнес в Миколаєві нормально працювати не може. Щоб середній та малий бізнес залишився, треба створити їм відповідні умови", — сказав Дмитро Лазарєв.

З проханням дозволити розблокувати реєстри для миколаївських підприємців в інших сусідніх областях Дмитро Лазарєв звернувся до Міністерства юстиції. З його слів, реєстр нерухомості вже розблокований. Наразі в Суворівському ЦНАПі Одеси підготовлено два робочих місця для миколаївських фахівців, які обслуговуватимуть ВПО з Миколаївщини.

На залізничному вокзалі Одеси є інформаційний пункт для переселенців, де можна отримати й гуманітарну допомогу і медичну.

"Такі центри працюють в кожному районі Одеси та в департаменті соціального захисту. З довідкою переселенця миколаївці можуть обслуговуватися без черг в лікувальних закладах. Одеси. Така ж ситуація і з навчальними закладами. Щоб розуміти, де потрібне наше втручання, маємо знати усі проблемні питання", — розповів Дмитро Лазарєв.

Окремої уваги, сказав Дмитро Лазарєв, в Одесі приділять обслуговуванню породіль та вагітних з Миколаївщини.

"Буде визначено один дитячий будинок, куди звертатимуться по супроводу вагітних та пологів переселенки з Миколаєва, а також молоді матусі, котрі потребують допомоги. Там організуємо надання послуги єМалятко, будемо видавати документи про реєстрацію новонароджених. Все буде акумульовано в одному закладі", — пояснив Дмитро Лазарєв.

Багато внутрішньо переміщених осіб з Миколаївщини, розповів Дмитро Лазарєв, оселилися у західних областях України. Тому наступна його поїздка запланована до Івано-Франківська.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок