Без приставки "російський". Миколаївські депутати схвалили перейменування театру

Без приставки "російський". Миколаївські депутати схвалили перейменування театру

Без приставки "російський". Миколаївські депутати схвалили перейменування театру
. Фото: uk.wikipedia.org

Під час сесії Миколаївської обласної ради 15 липня депутати погодили перейменування Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру (МАХРДТ). З назви театру виключили слово "російський".

Про це повідомила голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва.

"Після усього, що окупанти творять на нашій землі, після вбивств дітей слово "російський" = "терористичний". Це визнає вже усе світове суспільство! Тому відсьогодні, наш театр цього слова у своїй назві не має", — написала у Facebook голова облради.

Директор-художній керівник МАХДТ Артем Свистун розповів, що вперше трудовий колектив театру звернувся до депутатів у 2018 році, але тоді пропозиція не знайшла підтримки у депутатського корпусу. Вдруге — після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, в березні 2022.

"Так, нарешті це відбулось. Нарешті мається можливість зібрати депутатів обласної ради і ось ця подія. Сьогодні є рішення, де-юре вже зміна статуту, зміна всіх сертифікатів, рахунків і таке інше", — сказав директор театру.

Читайте також: "Культура у бомбосховищі. Миколаївський театр влаштував концерт для містян"

Як розповів Артем Свистун, з 24 серпня у Миколаївському художньому драматичному театрі почнуть грати вистави на сцені в укритті. Аби продовжити роботу під час військових дій.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок