Вчителі Миколаївської області продовжують отримувати ноутбуки, закуплені у рамках національного проєкту Міністерства цифрової трансформації та Міністерства освіти і науки України. Станом на 28 грудня школи Миколаєва отримали 692 комп’ютери.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка департаменту науки і освіти Миколаївської обласної державної адміністрації Алла Веліховська.
У рамках національного проєкту на Миколаївську область виділили 28 млн гривень, ще сім мільйонів — з обласного бюджету. Таким чином, закупили техніки на 35 млн гривень.
"Спочатку розробили ретельні методичні рекомендації, як потрібно розрахувати кількість комп’ютерів. У першу чергу потрібно було забезпечити ті заклади, в яких більше 250-ти учнів, або опорні навчальні заклади з кількістю учнів не менше 200", – розповідає Алла Веліховська.
За словами Алли Веліховської, першими ноутбуки отримали вчителі міста Миколаєва. Далі видаватимуть освітянам в об’єднаних територіальних громадах.
"У 2021 році розподіл і співфінансування по громадах теж було проведено таким чином. Якщо громада заможна, така, як місто Вознесенськ, Миколаїв, Первомайськ, то співфінансування йшло з розрахунку 30 на 70 відсотків. Ті громади, які менш заможні - мали можливість надати співфінансування із розрахунку 10 на 90 відсотків, що також дає можливість розвиватися тим громадам, які ще мають певні труднощі у період становлення", – каже Алла Веліховська.
Читайте також: "На Миколаївщини розпочали реалізацію програми "Ноутбук кожному вчителю""
Поки діти відпочивають на канікулах, вчителі Миколаївської загальноосвітньої школи №53 опановують нову техніку, яку отримали 24 грудня. Загалом - 31 ноутбук.
"Будемо працювати. Робота вчителя, мабуть, буде простішою, я так вважаю. Ми зможемо віртуальні практичні, лабораторні роботи показувати дітям, ми зможемо більш якісно підготувати до зовнішнього незалежного оцінювання", – говорить директорка школи №53 Людмила Ушакова.
Вчителька української мови та літератури Лариса Сиченко 30 років працює у Миколаївській школі №53. За її словами, при переході на дистанційну форму навчання відвідувала курси, аби краще розумітися на техніці. Спочатку у роботі використовувала власний ноутбук.
"Техніка сучасна, дуже подобається швидкість перемикання. Дає можливість працювати якісно, швидко і з великою кількістю дітей. Можна влаштовувати конференції", – каже Лариса Сиченко.
Загалом закупили більше тисячі ноутбуків. Техніку зберігатимуть у закладах освіти. Втім, якщо навчальний заклад перейде на дистанційну форму навчання, вчителі можуть брати комп’ютер додому.