У Миколаївському обласному музеї імені Василя Верещагіна 21-го грудня презентували виставку інтернет-проєкту "Мінімісто". В експозиції представлені три моделі музеїв Миколаївщини, зібрані з конструктора Lego.
На відкритті виставки побувала кореспондентка Суспільного Валентина Гурова.
Автор виставки – Олександр Єрмолаєв. В експозиції три моделі художніх музеїв Миколаївщини: обласний музей імені Василя Верещагіна, Очаківський музей мариністичного живопису ім. Р.Г. Судковського та Вознесенський художній музей імені Євгена Кібрика.
На світлинах інші роботи Олександра Єрмолаєва, зроблені протягом двох років: з 2019 до 2021 року.
За словами автора виставки, на одну роботу в середньому йде кілька тисяч деталей, за часом – від трьох годин до кількох днів.
"Зокрема, музей Верещагіна був зібраний за три дні. Це враховуючи наявність основної роботи, сім’ї тощо. Тобто це по вечорах, ночами", – каже Олександр Єрмолаєв.
Одну з моделей зібрали в Києві за проєктом та кресленнями Олександра Єрмолаєва.
"Оскільки у мене не вистачало деталей, тому за моїми кресленнями та інструкціями київські хлопці допомогли, зібрали та надіслали поштою. Це музей імені Кібрика", – розповідає митець.
Читайте також: "Святковий трамвай з ілюмінацією курсує вулицями Миколаєва"
Свої роботи фотограф не продає, хоча пропозиції були. Собівартість однієї з робіт – майже 500 доларів. Для будівництва моделей автор використовує як конструктор Lego, так і його аналоги.
"На даний час це більше ніж хобі. Це скоріше щось на кшталт суспільно-наукової діяльності. Комерційної зацікавленості я не переслідую, а надалі, можливо, якийсь мінімальний мерчМерч це сленгове позначення різного роду продукції з певною символікою., якісь пам’ятні штуки будуть виготовлятись", – говорить Олександр Єрмолаєв.
За словами наукової співробітниці музею імені Василя Верещагіна Людмили Кирдаш, для музею – це абсолютно новий формат виставки.
"Хоча вона невеличка за форматом, але не звична. І техніка не звична, вона перш за все підтверджує той факт, що творчість різнопланова і вона може бути не тільки у звичних для нас формах, але навіть такий інструмент як дитячий конструктор може виступати матеріалом для творчості", – розповідає Людмила Кирдаш.
Експозицію подивився миколаївський фотограф та журналіст Олександр Сайковський. За словами чоловіка, здивувати його важко, але ці роботи вразили.
"Це дуже захопливе явище, це дуже класно. У нас такого в принципі немає у Миколаєві. Якби мені таке запропонували познімати, я б з задоволенням познімав. Це дуже цікаві речі, мені, як і фотографу, цікаво, і як батькові цікаво, бо ми з малими теж конструктор збираємо", – каже Олександр Сайковський.
За кілька днів експозицію планують доповнити моделлю Магістрата – це втрачена будівля, що розташовувалась на площі Соборній у 1795 році.
Виставка триватиме до кінця січня 2022 року.