У Миколаєві 20 закладів освіти планують перепрофілювати в ліцеї

У Миколаєві 20 закладів освіти планують перепрофілювати в ліцеї

Відповідно до Закону "Про освіту" для перепрофілювання закладам освіти Миколаєва необхідно змінити установчі документи, привести штатний розпис установ загальної середньої освіти у відповідність до вимог чинного законодавства України, затвердити нову редакцію статутів установ.

Про це кореспондентам Суспільного Миколаїв розповіла начальниця відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти Миколаївської міськради Наталя Макаренко.

"У Законі "Про освіту" йдеться, що може функціонувати такий заклад, як ліцей, який надає освіту на всіх рівнях, тобто є початковий рівень та гімназійний підрозділ", — каже Наталя Макаренко.

У ліцеї перепрофілюють загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №1 імені Олега Ольжича, Першу українську гімназію імені Миколи Аркаса, гімназію №2, гімназії №3, №4 та №41, спеціалізовану школу №22, школи №3, №19, №28, №34, №40, №42, №51, №53, №60, Миколаївський муніципальний колегіум імені Володимира Чайки, Миколаївський морський ліцей, Академію дитячої творчості, Миколаївський заклад загальної середньої освіти ІІ-ІІІ ступенів із вечірньою/заочною та екстернатною формами навчання.

За словами фахівчині, деякі заклади освіти надаватимуть профільну освіту на рівні 10-11, а далі 10-12 класів. Але окремі ліцеї також здійснюватимуть освітню діяльність, починаючи з початкової школи, далі 5-9 класів та ліцейних 10-12 класів, зокрема школи 51, 53, 19, 40, 28, 60.

Миколаївська гімназія №3 називатиметься Миколаївським ліцеєм №58, гімназію №4 перейменують на ліцей №55.

"У нас була школа №58 і №55. Коли вони відокремилися, стали гімназіями, ці номери втратилися. Щоб ці номери не втратилися остаточно, щоб у нас ці номери закладів освіти та їхня кількість збігалася, ми це зробили", — говорить Наталя Макаренко.

Директор Першої української гімназії імені Миколи Аркаса Сергій Бережний розповів, що навчальний заклад перейменують у ліцей імені Миколи Аркаса, але великих змін в навчальному процесі не відбудеться.

"У нас нічого не зміниться. Ми з п'ятого по одинадцятий клас навчаємо дітей. Відповідно до чинного законодавства, повинні бути ліцеї та гімназії. Ми як і працювали, як загальноосвітній заклад другого-третього ступеняI ступінь - початкова школа (1 - 3(4) класи - термін навчання 3 (4) роки); II ступінь - основна школа (5 - 9 класи - термін навчання 5 років); III ступінь - старша школа, як правило, з профільним спрямуванням навчання (10 - 11 (12) класи - термін навчання 2 (3) роки). без мікрорайону, тобто як ми набирали дітей за конкурсом, так і будемо набирати дітей", — каже Сергій Бережний.

За його словами, навчальний заклад має гуманітарний профіль.

"У нас гуманітарний профіль: української філологія – один клас та іноземної філології – другий клас. На засіданні педради ми прийняли рішення, якщо в нас буде третій профільний клас, то він буде історико-правовий. Це мається на увазі 10 клас з нового навчального року", — розповідає Сергій Бережний.

Читайте також: "З бюджету Миколаївської області перерозподілили 4 млн грн для "ковідних" лікарень"

Директорка Миколаївської школи №42 Олена Карпенко говорить, що заклад вже має напрацювання перепрофілювання школи в ліцей та створення профільних класів.

"Наша школа, вже не перший рік працює у сфері допрофільної підготовки: раніше називали "з поглибленим вивченням" якогось предмету. Зараз, відповідно до закону, вони називаються класами допрофільної підготовки. Ми понад десять років працюємо в цьому напрямку, коли діти вибирають собі предмет, на який вони звертають більше уваги", — говорить Олена Карпенко.

За словами директорки, в школі працюють профільні класи, зокрема математичні та хіміко-біологічні.

Директор Миколаївського муніципального колегіуму імені В. Чайки Сергій Січко у коментарі кореспондентам Суспільного розповів, що завдання адміністрації навчального закладу під час перепрофілювання відстояти повноцінно структури: з початкових класів до старших.

"У нас початкова школа, яка відокремлена. Ми єдині, хто має в місті Миколаєві початкову школу в окремому приміщенні. Мені вдалося переконати нашу міську владу, що ліцей у тих умовах — це старша школа, відповідно до нового закону. Але внесли корективи, що в ліцеї може бути структура 5-12 класів, можуть бути 10-12 класи, можуть бути профільні ліцеї, можуть бути наукові ліцеї. Тому наше завдання — відстояти повноцінну структуру", — каже Сергій Січко.

Зі слів начальниці відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти Миколаївської міськради Наталі Макаренко, програма профільної освіти набирає чинності з 2027 року, але заклади Миколаєва перепрофілюють раніше. Запланували, що з першого вересня 2022 року ці заклади освіти працюватимуть у новому статусі.

Що відомо

  • Члени постійної депутатської комісії Миколаївської міської ради з питань бюджету 23 листопада 2021 року погодили перейменування майже 20 закладів освіти, у тому числі шкіл, гімназій та спеціалізованих навчальних закладів у ліцеї.
  • Реформування української освіти почали з ухвалення у 2017 році нового Закону України "Про освіту". Процес здійснюватиметься за чотирма напрямами: реформування середньої освіти, професійно-технічної, вищої та створення нової системи управління і фінансування науки.

Читайте Суспільне Миколаїв у Telegram, Viber та Instagram.

На початок