У Миколаївській обласній дитячій клінічній лікарні 90 койкомісць для хворих на COVID-19 — три відділення по 30 місць. На ліжках 75 хворих з позитивним результатом і 15 з підозрою. Серед пацієнтів 60 відсотків — діти, та 30-35 відсотків — їхні батьки.
Про це в програмі "Сьогодні.Головне" розповіла завідувачка імуно-інфекційним відділенням комунального некомерційного підприємства (КНП) "Миколаївська обласна дитяча клінічна лікарня" Олена Воронкова.
Як розповіла Олена Воронкова, новонароджених (від 0 до місяця) з початку пандемії було вісім. Всі діти перенесли COVID в легкій формі чи середньої тяжкості.
Діти віком від місяця до року хворіють як звичайним ГРВІГРВІ - гостра респіраторна вірусна інфекція також відома під назвами гострі респіраторні вірусні інфекції, назофарингіт, ринофарингіт, гостра вірусна інфекція верхніх дихальних шляхів або застуда.Кожна з групи вірусних інфекцій характеризуються загальним інтоксикаційним синдромом і переважним ураженням слизових оболонок дихальних шляхів, інфекційна хвороба верхніх дихальних шляхів, яка легко поширюється., але трапляються ускладнення.
"У кого штам Дельта, тобто з кишковим розладом, такі діти потрапляють в токсикозі, зневодненні, як при ротавірусній інфекції. Таких дітей станом на 29 жовтня приблизно 20-30 відсотків від загальної кількості хворих", — розповіла Олена Воронкова.
За словами завідувачки відділення, дітей віком від трьох до шести років, так званий дитсадковий вік, в лікарні 15-20 відсотків.
Читайте також: "Чи готові миколаївці вакцинувати своїх дітей проти COVID-19"
"Хворіють як банальним ГРВІ, починається все із застуди, кашель, горло, в когось може бути кон'юнктивіт, це саме в такому віці", — сказала Олена Воронкова.
Більш дорослих дітей, віком від 6 років і до 18 років, на койках лікарні 10-15 відсотків.
За словами Олени Воронкової, складніше коронавірус переносять діти з групи ризику, недоношені діти, діти, котрі хворіють на анемію, мають ознаки рахіту, гіпотрофії тощо.
"Здорові діти перенесуть захворювання за сім днів максимум. Чим ближча дитина до віку дорослої людини, тим ближча і схожа клініка до дорослої. І зараз дуже легко сплутати COVID у дітей із сезонними захворюваннями", — розповіла Олена Воронкова.
Ускладнення у дітей, як і у дорослих, можуть проявитися на сьомий-десятий день хвороби.
"Найголовніші ураження — це ураження серцево-судинної системи, ураження дихальної системи, можуть бути ураження середнього вуха, загострення хронічних захворювань, тобто коронавірус може давати загострення старих хвороб", — розказала Олена Воронкова.
У 2020 році, з вересня по грудень, дитячі відділення прийняли 50 пацієнтів з COVID-19. У жовтні 2021 року вже зафіксували 70 випадків захворювання на коронавірус серед дітей. За словами Олени Воронкової, динаміка зростає.