У Миколаєві відбулося підготовче судове засідання у справі про вбивство собаки. Визначали потерпілих

У Миколаєві відбулося підготовче судове засідання у справі про вбивство собаки. Визначали потерпілих

У Миколаєві відбулося підготовче судове засідання у справі про вбивство собаки. Визначали потерпілих
. Фото: Валентина Гурова / Суспільне Миколаїв

У Центральному районному суді відбулося підготовче судове засідання у справі про вбивство безпритульного собаки, що сталося 1-го вересня, на одному з ринків Миколаєва.

Про це із зали суду повідомляє кореспондентка Суспільного Валентина Гурова.

Засідання розпочалось о 16:00. Суддя Володимир Алєйніков, присутні прокурор Размік Варданян, кураторка вбитої собаки Світлана Щербатєй та її представниця Ірина Мироненко. На засідання запізнився підозрюваний Василь Ільїн.

У підготовчому засіданні суд заслухав пропозиції сторін. Адвокатка кураторки вбитої собаки Ірина Мироненко звернулась до суду із клопотанням залучити Світлану Щербатєй до справи як потерпілу, в ході досудового розслідування такої її не визнали.

Адвокатка Ірина Мироненко звернулася до суду із клопотанням про визнання Світлани Щербатєй потерпілою у справі. У клопотанні просять право на визнання моральної шкоди та право на виступ під час судового засідання.

"Ми не просимо матеріальних збитків, ми просимо визнати цю жінку як потерпілу морально. Ця жінка протягом 14 років була куратором цієї собаки", — сказала адвокатка Світлани Щербатєй Ірина Мироненко.

Свої позиції щодо цього висловили прокурор Размік Варданян та підозрюваний Василь Ільїн.

"Під час її допиту як свідка, вона надавала ті ж покази, які надає і зараз, які були предметом розгляду даного кримінального провадження щодо догляду за вказаною твариною. Однак, нею не було надано ніяких документів, що підтверджують проведення підопічних заходів, щеплень, поводження з цією собакою та ідентифікації реєстрованої тварини. У зв’язку з чим вважаю за необхідне відмовити у задоволенні даного клопотання", — сказав прокурор Размік Варданян.

Вислухавши сторони суд пішов до нарадчої кімнати. Судове засідання відновиться 20 жовтня о 10:00.

Що відомо

  • За словами очевидців, 1-го вересня о 13:00 в магазині на одному з миколаївських ринків чоловік вистрілив у собаку. Тварина доповзла до термінала, де й померла. Поліцейські заарештували підозрюваного та вилучили зброю, з якої ймовірно він застрелив собаку.
  • 2-го вересня 59-річному чоловіку оголосили про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 299 КК України "Жорстоке поводження з тваринами".
  • 13 вересня майже 100 людей зібрались біля Центрального відділу поліції міста Миколаєва з вимогою перекваліфікації статті підозрюваному у вбивстві собаки.
  • 19 жовтня перед початком підготовчого судового засідання під будівлею суду люди вимагали перекваліфікувати інкриміновану підозрюваному статтю.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок