Миколаївці скаржаться на якість проточної води. У чому причина ‒ пояснює директор водоканалу

Миколаївці скаржаться на якість проточної води. У чому причина ‒ пояснює директор водоканалу

Миколаївці скаржаться на якість проточної води. У чому причина ‒ пояснює директор водоканалу
. Фото: Суспільне Миколаїв

З 19 серпня жителі Миколаєва почали скаржитися на запах болота та трави від проточної води. За словами місцевої жительки Наталі, вода в будинку за адресою вул. Курортна, 19-А має запах сірки та сірий колір. Причина ‒ зношеність очисних споруд, які були спроєктовані ще у 1970-х роках.

Про це в кореспондентам Суспільного Миколаїв розповів директор "Миколаївводоканалу" Борис Дуденко.

За словами Бориса Дуденка, "Миколаївводоканал" чотири роки займається питанням модернізації очисних споруд водопроводу. Станом на 25 серпня, на підприємстві промивають водопровідні мережі, щоб знизити застій води.

"Ймовірно запах болота також можуть спричиняти застарілі внутрішні водопровідні мережі. Багато містян роз’їхалися у відпустки, на вихідні тощо. Тому застій води у мережах призводить до таких ситуацій. Працівники підприємства, що займалися промиванням мереж, запах болота у воді не відчували. Запах відчувається більше у приміщеннях, будинках, квартирах", ‒ сказав Борис Дуденко.

Борис Дуденко розповів, що на підприємстві триває процес погодження кредиту від Європейського інвестиційного банку на 20 млн євро та гранту від Світового банку на 5 млн євро. Всі гроші, зі слів Дуденка, спрямують на модернізацію очисних споруд. Кредит від Європейського інвестиційного банку планують отримати до кінця 2021 року, після чого на комунальному підприємстві почнуть виконання робіт.

"У 2021 році міська рада також затвердила програму модернізації водопровідних мереж та мереж водовідведення. Ця програма розрахована на 15 років. Вартість програми, станом на початок 2021 року, складала орієнтовно 15 млрд грн", ‒ розповів Борис Дуденко.

За словами начальниці відділу державного нагляду міського управління Держпродспоживслужби Наталії Рябенкової, станом на 25 серпня, триває відбір проб води в різних районах Миколаєва та на очисних спорудах. Результати будуть відомі 30-31 серпня.

Читайте також

"У Миколаєві тимчасово обмежать рух деякими вулицями"

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок