У Львові відкрили прийом заявок від жінок, які хочуть стати водійками автобусів

У Львові відкрили прийом заявок від жінок, які хочуть стати водійками автобусів

Львівщина стала одним з семи регіонів, де стартував пілотний проєкт із підготовки водійок автобусів. У Львові відкрили прийом заявок від жінок, які бажають навчитися керувати цим видом громадського транспорту.

Про це на брифінгу повідомив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач.

За його словами, сьогодні в Україні відкрито 6000 вакансій для водіїв громадського транспорту. Крім Львівщини, пілотний проєкт стартував також у Київській, Дніпропетровській, Запорізькій, Полтавській, Чернігівській та Миколаївській областях. Його реалізовують за ініціативи Міністерства розвитку громад спільно зі структурою ООН Жінки в Україні.

"Жінки від 21 року, у яких є посвідчення водія від категорії "В" і вище та стаж водіння — три роки, можуть подаватись на цю вакансію. Це законодавчі вимоги. Ми відберемо кращих кандидаток. Із жовтня вони розпочнуть навчання і подальше працевлаштування", — каже Сергій Деркач.

За його словами, при відборі будуть зважати й на інші критерії — наприклад, статус внутрішньопереміщеної особи або жінки, у яких чоловіки є військовослужбовцями. За кілька днів жінки з усієї України подали понад сотню заявок.

Керівник Львівського комунального автотранспортного підприємства №1 Сергій Климчук розповідає, що у Львові водійкам пропонують базову ставку розміром 12 тисяч гривень та преміальні:

"Преміальні нараховуються, коли водій їздить за графіком, а ще враховуємо безаварійність. Якщо на водія надходять скарги – ми не нараховуємо йому премії. Але в середньому зарплата у наших водіїв від 30 тисяч гривень на руки. Водії, які працюють більше, працюють якісно, отримують по 40 тисяч гривень. Тобто, наша зарплата конкурентна".

Як зазначив директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило, наразі є близько 100 вакансій водіїв на АТП №1, а також близько 80 вакансій водіїв трамваїв та тролейбусів на підприємстві "Львівелектротранс".

"Зараз в АТП всі водії – чоловіки. Відповідно, частина з них є військовозобов’язаними. А законодавство дозволяє бронювати військовозобов’язаних працівників лише на 50%. Тобто, частину водіїв призивають на військову службу й ми відчуваємо гострий брак водіїв", – розказав Олег Забарило.

Заявки від жінок, які бажають стати водійками автобусів, в АТП №1 прийматимуть до 1 жовтня.

На початок