Вбивство Фаріон: захист потерпілих вимагатиме перекваліфікації справи та довічного ув'язнення

Вбивство Фаріон: захист потерпілих вимагатиме перекваліфікації справи та довічного ув'язнення

Адвокатка родини Наталія Романик та донька Фаріон Софія Особа
Адвокатка родини Наталія Романик та донька Фаріон Софія Особа. Суспільне Львів

Сьогодні, 13 вересня, донька науковиці Софія Особа та адвокатка родини Наталія Романик оголосили, що вони вимагатимуть перекваліфікації справи про вбивство Фаріон з ч. 1 ст. 115 на ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України, яка передбачає максимальне покарання — довічне позбавлення волі.

Про це донька Ірини Фаріон Софія Особа та адвокатка родини Наталія Романик оголосили на пресконференції.

"Ми боремось за те, щоб справу про вбивство Ірини Фаріон довести до кінця і посадити усіх, хто причетний до цього. З огляду на відомі мені факти та докази, я буду вимагати підозрюваному довічного ув'язнення. Я як донька хочу вірити, що буде справедливість", — сказала Софія Особа.

Адвокатка Наталія Романик стверджує, що наразі є всі підстави для перекваліфікації справи на частину 2 ст. 115 Кримінального кодексу України, яка передбачає довічне позбавлення волі.

"Мені зараз стали відомі факти, які говорять, що є підстави для цієї перекваліфікації. І я як представник потерпілих буду на цьому наполягати", — заявила адвокатка.

За її словами, наразі у справі провели велику кількість допитів та слідчих експериментів, також призначені експертизи, зокрема судово-психіатрична.

"Це амбулаторна судово-психіатрична експертиза, яка має встановити: розумів значення своїх дій, міг ними керувати, чи не міг. Враховуючи ті докази, які я бачила, з якими я ознайомилась, виглядає, що особа діяла дуже продумано, дуже послідовно, з метою на конкретний результат. Якщо цього хлопця з якихось причин визнають неосудним, то ми будемо наполягати на проведенні додаткової чи повторної експертизи для того, щоб усунути будь-які сумніви", — зазначила Наталія Романик.

Крім того, вона зауважила, що сторона обвинувачення буде наполягати на продовженні строку тримання під вартою для Зінченка.

Що відомо про вбивство Ірини Фаріон

Ввечері 19 липня невідомий вистрілив у Ірину Фаріон неподалік її дому і втік із місця події. Ірину Фаріон госпіталізували до лікарні святого Пантелеймона з вогнепальним пораненням голови. Мовознавицю прооперували — її стан був критичним. За кілька годин у лікарні повідомили, що попри зусилля медиків, врятувати Ірину Фаріон не вдалося.

Правоохоронці кваліфікували напад на Фаріон за ч.1 ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Стрільцеві, за цією статтею, загрожує позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.

Слідство розглядає кілька мотивів вбивства, зокрема громадська/політична діяльність і особиста неприязнь. Також слідчі не виключають у вбивстві "російський слід".

21 липня правоохоронці оголосили в розшук чоловіка, який може бути причетним до вбивства мовознавиці. 25 липня у Дніпрі затримали 18-річного хлопця за підозрою у вбивстві Фаріон. Голова МВС Ігор Клименко повідомив, що є достатньо доказів стверджувати, що саме затриманий стріляв у професорку. Слідство вважає, що стрілець — лише виконавець.

26 липня 18-річному підозрюваному обрали запобіжний захід у Галицькому районному суді Львова — тримання під вартою без права внесення застави на 60 діб до 22 вересня. Суддя на відкритому судовому засіданні оприлюднив його імʼя — це Вʼячеслав Зінченко. На триманні під вартою без права внесення застави наполягали прокурори під час засідання.

Після обрання запобіжного заходу адвокат підозрюваного Ігор Сулима повідомив журналістам, що не погоджується з рішенням суду. 31 липня сторона захисту подала апеляцію. 5 серпня під час засідання у Львівському апеляційному суді запобіжний захід для Зінченка залишили без змін.

На початок