Вдень, 5 серпня, у Львівському апеляційному суді відбувся розгляд апеляції щодо запобіжного заходу для підозрюваного у вбивстві Ірини Фаріон В'ячеслава Зінченка. Рішення суду першої інстанції залишили без змін — арешт без права внесення застави.
Як повідомила кореспондентка Суспільного з місця події, судове засідання розпочалось о 15:05. В'ячеслав Зінченко долучився до засідання через відеозв'язок.
Захист В'ячеслава Зінченка закликав суд змінити запобіжний захід на м'якший, а саме — цілодобовий домашній арешт за місцем проживання з носінням електронного засобу захисту. У апеляційній скарзі, яку зачитав суддя, йшлося, що, на думку захисту, немає прямих доказів причетності Зінченка до вчинення злочину, зокрема "показання свідків не підтверджують його вину".
"Немає жодного доказу або щоби хтось би вказував, що саме Зінченка він бачив на місці скоєння злочину. Бачили особу, яка була одягнута в щось яскраве. Всі відеофайли, які були нам надані, є про рух певних осіб, але немає жодного файлу, який би свідчив про те, що це зробив Зінченко, або що він має якусь причетність до цього злочину. Немає зброї, немає прямих свідків, які б свідчили, що він стріляв, немає одежі, нічого немає. Я розумію, що суспільний резонанс, але в нас повинні бути докази. Суд першої інстанції допустив помилку", — заявив адвокат Ігор Сулима.
Прокурор Дмитро Петльований зауважив, що докази варто оцінювати за сукупністю. Зокрема вказав на те, що ланцюжок пересування підозрюваного завершується біля квартири на вулиці Театральній, яку він орендував. Тому підозра є обґрунтованою.
"Термін "обґрунтована підозра" — це не є доведеність вини. На цьому етапі тих доказів для того, щоб стверджувати, що підозра обґрунтована, є абсолютно достатньо. Ми доводимо обґрунтованість тримання під вартою. Підозрюваний, готуючись до злочину, проводив маскування. Підозрюваний мешкає у Дніпрі, слідчі дії проводитимуться у Львові. Дорога з Дніпра до Львова триває 22 години. Простежити дії підозрюваного протягом цього часу – неможливо. Також є ризики, що підозрюваний може знищити засоби вчинення злочину", — сказав прокурор Дмитро Петльований.
Сторона обвинувачення закликала залишити рішення суду першої інстанції без змін. Близько 15:50 суд пішов у нарадчу кімнату.
Адвокат Ігор Сулима під час перерви розповів журналістам, що дачний будинок, який нібито причетний до справи, не має стосунку до його підзахисного, "він навіть не знає про його існування". Чоловік підтвердив, що В'ячеслав Зінченко був у Львові в день вбивства, але відмовився розповісти, що він робив у той момент та сказав, що "всьому свій час". Крім того, Ігор Сулима заперечив причетність Зінченка до неонацистських організацій.
Також адвокат Зінчека повідомив, що заборонив своєму підзахисному давати коментарі щодо справи про вбивство Ірини Фаріон. Аргументував це тим, що озвучену інформацію можуть згодом використати проти нього.
Львівський апеляційний суд відмовив у задоволені апеляційної скарги адвоката та залишив без змін запобіжний захід для В’ячеслава Зінченка. Це тримання під вартою без права внесення застави на 60 діб.
Після завершення судового засідання журналісти поспілкувалися із батьками підозрюваного. Батько В’ячеслава Зінеченка сказав, що наразі особисто не мав можливості поговорити із сином. Мати підозрюваного вважає, що син не вбивав Ірину Фаріон.
Що відомо про вбивство Ірини Фаріон
19 липня, близько 19:30, невідомий вистрілив у Ірину Фаріон неподалік її дому, після чого втік.
Близько 20:00 Ірину Фаріон госпіталізували до лікарні святого Пантелеймона з вогнепальним пораненням голови. Керівниця анестезіологічної служби Першого ТМО Львова Наталія Матолінець розповіла що Ірині Фаріон провели операцію. Медикиня додала, що стан критичний: глибока мозкова кома.
О 23:33 керівниця анестезіологічної служби Першого ТМО Львова повідомила, що врятувати Ірину Фаріон не вдалось.
Напад на Ірину Фаріон кваліфікували за ч.1 ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Стрільцеві загрожує позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.
Слідство розглядає кілька мотивів вбивства, зокрема громадська/політична діяльність і особиста неприязнь. Також слідчі не виключають у вбивстві "російський слід".
Правоохоронці оголосили в розшук чоловіка, який може бути причетний до вбивства Ірини Фаріон. Він худорлявої статури, зростом приблизно — 170-180 см. У поліції оприлюднили фото і відео з розшукуваним.
25 липня у Дніпрі затримали 18-річного хлопця за підозрою у вбивстві професорки Львівської політехніки та екснардепки Ірини Фаріон. Голова МВС Ігор Клименко повідомив, що є достатньо доказів стверджувати, що саме затриманий стріляв у Ірину Фаріон. Слідство вважає, що стрілець — лише виконавець.
26 липня 18-річному підозрюваному обрали запобіжний захід у Галицькому районному суді Львова — тримання під вартою без права внесення застави на 60 діб до 22 вересня. Суддя на відкритому судовому засіданні оприлюднив його імʼя — це Вʼячеслав Зінченко. На триманні під вартою без права внесення застави наполягали прокурори під час засідання.
Після обрання запобіжного заходу Ігор Сулима повідомив журналістам, що не погоджується з рішенням суду. 31 липня сторона захисту подала апеляцію.