Перейти до основного змісту
Моніторинг якості повітря: на Львівщині встановили чотири стаціонарні пункти

Моніторинг якості повітря: на Львівщині встановили чотири стаціонарні пункти

Якість повітря у Львівській області
Стаціонарний пункт спостереження за якістю атмосферного повітря в Львівській області. Пресслужба Львівської ОВА

На території Львівської області встановили чотири автоматизовані стаціонарні пункти спостереження за якістю атмосферного повітря. Їх установили в Стрию, Бориславі, Сокільниках та селі Шабельня.

Про це повідомили в пресслужбі Львівської ОВА.

Для встановлення провели аналітичні розрахунки та вибрали наступні населені пункти області:

  • Місто Стрий Стрийського району (вплив промислової зони міста, міжнародної автомагістралі "Київ — Чоп" і частковий вплив з навітряної сторони міст Дрогобича та Борислава);
  • Місто Борислав Дрогобицького району (вплив промислової зони міста, зокрема, НГВУ "Бориславнафтогаз" ПАТ "Укрнафта");
  • Село Сокільники Львівського району (вплив міжнародної автомагістралі "Київ — Чоп" та на агломерацію "Львів");
  • Село Шабельня Рава-Руської територіальної громади Львівського району (транскордонний вплив, вплив навітряної сторони Польщі та вплив міжнародної автомагістралі "Тернопіль — Львів — Рава-Руська).

Як ідеться у повідомленні, дослідження будуть проводити по п'яти основних забруднюючих речовинах: діоксид азоту, оксид вуглецю, діоксид сірки, озон, пил з різними частками вмісту забруднення. На пункті спостереження у м. Борислав дослідження проводитимуться по визначенню вмісту летких органічних сполук (вуглеводнів), щоб оцінити вплив нафтовидобувної галузі.

Стаціонарні пункти спостереження обладнані метеостанцією для визначення таких параметрів: вологість, температура, атмосферний тиск, параметри вітру.

Усього на Львівщині встановлять шість автоматизованих пунктів спостереження за якістю атмосферного повітря. Комплексно система запрацює до кінця 2024 року, коли поступить програмне забезпечення в межах проєкту "Справедлива трансформація вугільних регіонів та зелене відновлення енергетичного сектору України".

Інформування населення буде здійснюватися цілодобово. Станом на 26 серпня 2024 року автоматизована система на чотирьох станціях працює в тестовому режимі.

Топ дня

Вибір редакції

На початок