У центрі "Unbroken" виконали операцію "free flap": закрили військовому рани на ногах клаптем шкіри з живота

У центрі "Unbroken" виконали операцію "free flap": закрили військовому рани на ногах клаптем шкіри з живота

Операція, реабілітація
Військовий Ігор Шевченко, якому провели унікальну операцію «free flap». Реабілітаційний центр "Unbroken Ukraine"

Спеціалістам центру "Unbroken" вдалося виконати "free flap" – складну реконструктивну операцію, в ході якої закрили рани на обидвох ногах клаптем із живота.

Про це повідомляють у Національному реабілітаційному центрі "Unbroken Ukraine".

26-річний військовий Ігор Шевченко родом з Кривого Рогу. На війні з Росією він з 19-річного віку, з кількарічною перервою на цивільне життя. З початку повномасштабного вторгнення мобілізувався вже на другий день та долучився до 129-ї бригади ТРО. З цього часу встиг повоювати майже на всіх напрямках, а поранення отримав у квітні 2024 року на Донеччині.

Трапилося це на позиції, яку запримітив російський оператор дрона, і одразу скинув боєприпас просто Ігореві під ноги. Український військовий отримав поранення та вирішив прикинутися мертвим. Але це не спрацювало і росіяни скинули йому під ноги ще один боєприпас, який знову поцілив Ігореві в ноги. Український воїн зумів накласти собі турнікети. Спершу бійця рятували в стабілізаційному пункту, а потім у госпіталях Запоріжжя та Дніпра. На п’ятий день після поранення Ігоря Шевченка доправили до Львова – в Національний реабілітаційний центр "Unbroken".

Як розповіли в реабілітаційному центрі, пацієнт поступив з множинними переломами стоп та гомілок. В Ігоря були відкриті рани та значні дефекти м'яких та кісткових тканин на обидвох нижніх кінцівках. За порятунок ніг пацієнта взялися опікові хірурги.

"Вони очистили рани від некрозів та поставили вакуумні апарати. А вже після їхнього зняття виконали операцію "free flap". Хірурги висікли з живота пацієнта клапоть довжиною до 40 см – разом із м’язами та судинами. А потім закрили ним уражені ділянки на обидвох ногах. Це складне мікрохірургічне втручання, яке вимагає тривалої і кропіткої праці. Аби клапоть прижився, лікарі мають зшити кожну судину", – розповідають у Національному реабілітаційному центрі "Unbroken Ukraine".

У центрі UNBROKEN виконали унікальну операцію «free flap»: закрили військовому рани на ногах клаптем шкіри з живота
Військовий Ігор Шевченко на прогулянці з коханою. Реабілітаційний центр "Unbroken Ukraine"

Операція тривала 11 годин та минула успішно – українському воїнові вдалося зберегти ноги від ампутації. Попереду в Ігоря ще довготривале лікування.

"Після відновлення чоловік мріє більше часу проводити з коханою, яка невдовзі стане його дружиною. Після трьох років стосунків, два з яких захисник провів на війні, він таки наважився освідчитися – просто в нашому Центрі. Шлюб візьмуть уже коли Ігор стане на ноги", – йдеться у повідомленні.

На початок