У 57% хворобу виявляють на пізніх стадіях. На Львівщині зросла кількість хворих на ВІЛ

У 57% хворобу виявляють на пізніх стадіях. На Львівщині зросла кількість хворих на ВІЛ

Тест на ВІЛ-інфекцію
Тест на ВІЛ-інфекцію. Суспільне Львів

За останні три роки на Львівщині виявлення ВІЛ-інфекції зросло майже на 70%. Станом на квітень 2024 року у Львові та Львівській області на обліку стоїть близько 5 тисяч ВІЛ-позитивних осіб. Через пізню діагностику в багатьох випадках діагноз ВІЛ-інфекція встановлюють одночасно із діагнозом СНІД. Актуальні дані на Львівщині фахівці обговорили в межах медичного форуму у Львові.

Про це повідомили у пресслужбі Фундації АнтиСНІД-США в Україні.

За оцінками Центру громадського здоров’я, кожна третя ВІЛ-позитивна людина в Україні не знає про свій статус. Це приблизно 90 тисяч людей. Більшість пацієнтів дізнаються про хворобу на тій стадії, коли інфекція вже розвинулася і в організмі відбуваються невідворотні процеси. Частка виявлення ВІЛ на пізніх стадіях сягає 57%.

"На жаль, сьогодні досі існують міфи та упереджене ставлення до ВІЛ, які впливають на пізнє виявлення інфекції. Однією з причин є те, що медичні працівники не пропонують зробити тест на ВІЛ через поширену думку, що це хвороба певних "груп ризику". Через це лікарі соромляться запропонувати тест на ВІЛ "пристойній" на вигляд людині. Наша задача — розвіяти цей міф та пояснити, що ВІЛ не розрізняє соціальні статуси", — каже голова Фундації АнтиСНІД-США в Україні Ярослава Лопатіна.

За словами медиків, найпоширенішим шляхом інфікування ВІЛ в Україні є незахищений секс — 73,9% і ця цифра росте. При цьому найчастіше людина передає ВІЛ іншим до того, як дізнається про власне захворювання сама.

"Пройти тест на ВІЛ — дуже простий процес і всього за 15 хвилин дає результати. Як показує світова практика, рання діагностика захворювання є ключовою передумовою для зупинення поширення інфекції та надання ВІЛ-позитивній людині шансу на повноцінне життя", — каже начальниця управління охорони здоров'я Львівської міської ради Марта Матюшко.

Тестування на ВІЛ можна безкоштовно пройти у всіх 138 комунальних закладах охорони здоровʼя Львівської області, в центрах первинної медичної допомоги, а також у "AHF Checkpoint" за адресою: м. Львів, вул. Антоновича, 20

На початок